Klub Olimpijczyka

70 lat Witolda Ziaji

Witold Ziaja w końcu 2010 roku obchodził 70-lecie urodzin. Ślązak z krwi i kości. Hokeista Siemianowiczanki. Dwukrotnie uczestniczył jako reprezentant Polski w igrzyskach olimpijskich w 1960 roku w Rzymie i w 1972 roku w Monachium.

Czytaj więcej...

Zmarł Piotr Hyży

6 listopada 2010 roku zmarł nagle w wieku niespełna 63 lat Piotr Hyży,  były bramkarz hokeja na trawie. Piotr był zawodnikiem Klubu Sportowego Warta Poznań i Kolejowego Klubu Sportowego Lech Poznań.

Czytaj więcej...

50 rocznica Igrzysk XVII Olimpiady – Rzym 1960 r.

W dniu 6 września br. Polski Komitet Olimpijski wspólnie z Muzeum Sportu i Turystyki zorganizowali w Centrum Olimpijskim w Warszawie  spotkanie uczestników Igrzysk Olimpijskich w Rzymie.

Czytaj więcej...

Polski Związek Hokeja na Trawie uczestnikiem 11 Pikniku Polskiego Komitetu Olimpijskiego 12.06.2010 r. Warszawa

Polski Związek Hokeja na Trawie zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami uczestniczył i był współorganizatorem 11 Pikniku Olimpijskiego w  Parku  Kępa  Potocka w Warszawie w zakresie prezentacji własnej dyscypliny sportowej.

Czytaj więcej...

Klub Olimpijczyka obecny w Gąsawie!

Czy mogło zabraknąć Klubu Olimpijczyka PZHT podczas uroczystości związanych z oficjalnym otwarciem stadionu z doskonała nawierzchnią ze sztucznej trawy 1 maja w Gąsawie? Pytanie retoryczne. Byliśmy tam licznie reprezentowani . I to nie tylko podczas uroczystości otwarcia, ale i wcześniej w trakcie konferencji prasowej z udziałem sternika światowego hokeja, Prezydenta Międzynarodowej Federacji Hokeja – Leandro Negre, a wcześniej z nowym holenderskim trenerem reprezentacji Polski seniorów – Basem Dirksem, wreszcie także w gronie obserwatorów historycznego spotkania drużyny wychowanków LKS  Gąsawa i narodowego zespołu.

Czytaj więcej...

Wyrazy żalu z powodu tragedii lotniczej

Dotknięci katastrofą lotniczą, w której obok Pary Prezydenckiej i wielu dziesiątek innych osobistości
zginał Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Pan Piotr Nurowski, wyrazy ogromnego żalu
i współczucia dla rodziny Zmarłego oraz pracowników PKOL-u przekazują członkowie Klubu
Olimpijczyka Polskiego Związku Hokeja na Trawie.

Prezes Henryk Kaczmarek

Pożegnania 2009 roku

Tradycyjnie środowisko hokejowe żegnało w Poznaniu mijający, 2009  rok. Tak było tuż przed świętami Bożego Narodzenia w Hotelu Pomorskim i tuż po nich w świetlicy KS Pocztowiec Poznań.

Czytaj więcej...

Newsletter — zapisz się