Promocja hokeja na trawie w szkołach podstawowych

W ramach „programu Wdrażania mini-hokeja w Polsce w latach 2010-2015” przedstawiciele kadr narodowych, Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu oraz Forum Młodych wzięli udział w promocjach hokeja na trawie w szkołach podstawowych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Szkołami, które odwiedzili nasi przedstawiciele były:
• Szkoła Podstawowa nr 64 w Bydgoszczy
• Szkoła Podstawowa nr 8 w Bydgoszczy
• Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Szydłowie
Promocje polegały na przybliżeniu dzieciom dyscypliny a także zachęcenia ich do jej uprawiania. Nauczyciele, którzy prowadzą te zajęcia w szkołach uczestniczyli wcześniej w kursokonferencjach organizowanych przez Wydział Wyszkolenia oraz Komisję Młodzieżową. W nowopowstałych Uczniowskich Klubach Sportowych przy tych właśnie placówkach, doszło do uroczystego przekazania sprzętu sportowego ufundowanego przez Polski Związek Hokeja na Trawie.
Wymienione akcje spotkały się ze sporym zainteresowaniem ze strony uczniów a także grona pedagogicznego i dyrekcji szkół. Spotkania z reprezentantami kraju były ogromnym przeżyciem a także okazją do zebrania autografów oraz pamiątkowych zdjęć.
Promocje w szkołach będą odbywać się do 21 grudnia. Szkoły, które byłyby zainteresowane przyjazdem grup promujących hokej prosimy o kontakt emailowy z Biurem PZHT do dnia 10 grudnia.

Mateusz Grochal

Newsletter — zapisz się