Aktualności

 Rosja "z marszu" w MME
 Barwną postacią mistrzostw w Siemianowicach jest rosyjski trener Michaił Bukatin. Mierzący 190 cm. potężnej postury szkoleniowiec przez 10 lat grał w obronie w reprezentacji narodowej swojego kraju.
Młodzieżową drużynę Rosji prowadzi od pięciu lat. Jego zespół. który stoczył ciekawy pojedynek z Niemcami i będzie wtorkowym rywalem Polaków. nie miał takiego bogatego okresu przygotowawczego do mistrzostw jak jego grupowi rywale. Można powiedzieć. że „z marszu” przystąpił do turnieju.
„Spotkaliśmy się przed samym wyjazdem do Polski tylko na czterodniowym. krótkim zgrupowaniu i nie zagraliśmy żadnego międzynarodowego spotkania.Nie było więc okazji do sprawdzenia taktyki w konfrontacji z innymi rywalami.  Zawodnicy reprezentują pięć klubów m.in. z okręgu moskiewskiego i Jekaterinburga – powiedział Michaił Bukatin. Ze składu ostatnich Młodzieżowych Mistrzostw Świata. w których graliśmy po 20 latach przerwy. do Polski przyjechało 7 hokeistów. Jest trzech 18 – latków. Mamy też bardziej ogranych zawodników jak  20 –letniego Nikołaja  Komarowa. który trafił już do ‘sbornej”.  To utalentowany. perspektywiczny i skuteczny zawodnik. Mistrzom świata strzeliliśmy pięć bramek. a trzy z nich właśnie ten hokeista. Drużyna pokazała ducha walki. była  zmobilizowana. a teraz czekają nas mecze z Polską i Holandią.”
W najwyższej klasie rozgrywek Rosji gra osiem drużyn. Mistrzem jest Dynamo Kazań. z którego w Siemianowicach gra pięciu zawodników. Michaił Bukatin  jest trenerem wicemistrza tego kraju -  zespołu Moskwa  Izmejlowa.


Mariola Kaźmierczak

Newsletter — zapisz się