Aktualności

Kadra M-21 z Tomaszem Kawą

W środę i czwartek młodzieżowa reprezentacja Polski M - 21 zagra w Berlinie spotkania towarzyskie z zespołami tego miasta m.in. z Zahlendorfer Wespen. którego zawodnikiem jest złoty medalista olimpijski z Pekinu Florian Keller. Te dwa mecze będą dla Tomasza Kawy debiutem w roli trenera męskiej młodzieżówki .31 – letni szkoleniowiec jest wychowankiem Górnika Siemianowice Śląskie. Przez całą karierę zawodniczą był związany z klubami tego miasta. a oficjalnie w wieku 28 lat zakończył grę w MKS Siemianowice. Potem został szkoleniowcem   drużyny Mustangi Michałkowice. którą prowadzi do dzisiaj. Sprawy kadrowe tego zespołu sprawiły jednak. że po dłuższej przerwie przez pół roku był grającym trenem w tym klubie.


..Jestem absolwentem katowickiej AWF. W poznańskiej sportowej uczelni kończyłem kurs na trenera 2 klasy. a obecnie dojeżdżam na zajęcia do Warszawy. gdzie w tamtejszej AWF zdobywam uprawnienia trenera I klasy – powiedział Kawa. Wiedzę teoretyczną wzbogacam doświadczeniami w pracy szkoleniowej z kadrą Polski do lat 16. którą prowadzę od 2004 roku.


W wieku juniorskim i młodzieżowym byłem reprezentantem Polski. Grałem wówczas w kadrze m.in. z Krzysztofem Witczakiem. który jest teraz trenerem pierwszej reprezentacji. Do końca roku przejąłem po nim obowiązki w kadrze M–21. Nie wiem. czy będę je pełnił również w przyszłym roku. Związek powierzył mi na razie opiekę nad ..młodzieżówką’’ na niecałe trzy miesiące. Jeszcze pod koniec października drużyna może zagra dwa sparingi.W listopadzie zaplanowane są dwie konsultacje zgrupowania w hali. Praca z młodzieżową reprezentacją nie będzie  kolidowała z opieką nad kadrą do lat 16. Jak dalej potoczy się moja droga szkoleniowa okaże się w styczniu przyszłego roku."

Mariola Kaźmierczak

Newsletter — zapisz się