Aktualności

Spotkanie opłatkowe Klubu Olimpijczyka PZHT 2018

W dniu 4 stycznia 2018 roku odbyło się tradycyjne spotkanie podsumowujące kolejny rok działalności członków Klubu Olimpijczyka PZHT. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście i przyjaciele naszej dyscypliny sportu:

p. Prof. Tomasz Łodygowski - Rektor Politechniki Poznańskiej
p. Prof. Jerzy Smorawiński – b. Rektor AWF Poznań, Prezes Honorowy PZHT
p. Antoni Karwacki - Prezes Honorowy PZHT,
p. Jacek Sobolewski - Prezes PZHT
p. Marek Cichy – b. Sekretarz Generalny PZHT
p. Dariusz Kurc - Sekretarz Generalny PZHT
p. Jerzy Filipiak – Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Hokeja Na Trawie
p. Krzysztof Michalski b. Prezes KS Pocztowiec, b. członek Zarządu PZHT.

Uczestniczyli również nasi olimpijczycy z igrzysk olimpijskich w Rzymie1960r. Jan Górny oraz Monachium 1972r. Jerzy Czajka, Stefan Otulakowski, Józef Wybieralski, Stanisław Kaźmierczak i Marek Kruś, trener Andrzej Tomczak z I.O. w 1980 roku.

Po powitaniu wszystkich członków klubowych oraz zaproszonych gości prezes Klubu Henryk Kaczmarek wspomniał o tych którzy zmarli w 2017 r., w tym dwukrotnego olimpijczyka z Helsinek w 1952r. i Rzymu w 1960 r. Jana Flinika z Gniezna i chwilą ciszy i zadumy zebrani oddali im hołd. Następnie dokonał podsumowania działalności klubowej oraz wymieniał imprezy w których członkowie Klubu byli zaangażowani m. in. 16 Sejmik Klubów Olimpijczyka Rad Regionalnych w Racocie i Nowym Dębcu, turniejach, memoriałach, finałach mistrzostw Polski, jubileuszach klubów Grunwaldu Poznań, Lipna Stęszew, LKS Rogowo i wielu innych imprezach czy zawodach sportowych. Zwrócił też uwagę na nazwanie stadionu przy ul. Promienistej w Poznaniu imieniem wieloletniego szkoleniowca Grunwaldu i członka naszego klubu Henryka Zielazka.

Wszystkim zaangażowanym w działalność oraz współpracującym z Klubem Olimpijczyka podziękował ,a w szczególności władzom Politechniki Poznańskiej na ręce prof. Tomasza Łodygowskiego, PZHT oraz członkom klubowym Stanisławowi Kaźmierczakowi, Piotrowi Marcinkowskiemu, Dorocie Wybieralskiej, Antoniemu Karwackiemu Andrzejowi Kuczyńskiemu, Henrykowi Patelskiemu, Bernardowi Czajce, Ryszardowi Czajce, Andrzejowi Dratwie, Bogdanowi Andrzejewskiemu, Krzysztofowi Michalskiemu, Bogdanu Gajnemu.

Pogratulował nowym laureatom wyróżnienia Supersenior Sportu Poznańskiego otrzymanego dzień wcześniej z rąk Prezydenta M. Poznania Jacka Jaśkowiaka prof. Jerzemu Smorawińskiemu oraz Aleksemu Marszałowi b. 11-krotnemu Mistrzowi Polski. W związku z przejściem na emeryturę Sekretarza Generalnego PZHT pana Marka Cichego w imieniu członków Klubu Olimpijczyka PZHT podziękował jemu za lata owocnej współpracy. Równocześnie życzył nowo wybranemu Sekretarzowi Generalnemu panu Dariuszowi Kurcowi sukcesów w pracy na tym stanowisku.

Następnie złożył życzenia wszystkim obecnym i ich rodzinom na Nowy 2018 rok, Po złożeniu wzajemnych życzeń dzieląc się opłatkiem wniesiono toast za spełnienie życzeń. Z kolei piękne słowa do zebranym przekazał prof. Tomasz Łodygowski, wielki przyjaciel sportu.

Nowo wybrany Prezes PZHT pan Jacek Sobolewski przedstawił swoją wizję kierowania związkiem jego priorytetami i zapewniał członków Klubu Olimpijczyka o dalszym dobrym kontynuowaniu współpracy z Klubem Olimpijczyka.7


Newsletter — zapisz się