Aktualności

Halowy Klubowy Puchar Europy 2018 bez udziału polskich drużyn

 

 

Na początku roku 2018 odbędą się rozgrywki Halowych Klubowych Pucharów Europy poszczególnych grup.

W przypadku drużyn klubowych żeńskich - Polska została zakwalifikowana do udziału w turnieju Challenge I, a zatem do najniższego szczebla rozgrywek.

W przypadku drużyn klubowych męskich - Polska została zakwalifikowana do udziału w turnieju Trophy. Wyżej w hierarchii jest tylko turniej Cup.

Zarówno w turnieju Cup oraz Trophy, uprawnionymi do udziału drużynami są Mistrzowie rozgrywek krajowych w danym sezonie. Regulamin Europejskiej Federacji Hokeja jednoznacznie zakazuje substytuowania drużyny Mistrza kraju innymi drużynami, które zajęły kolejne miejsca w danym sezonie rozgrywek krajowych.

Po dokonaniu konsultacji z Halowym Mistrzem Polski - KS Pomorzanin Toruń, PZHT uzyskał od Europejskiej Federacji Hokeja prolongatę terminu zgłoszenia polskich drużyn w powyższych rozgrywkach, co dało czas na przeprowadzenie KS Pomorzanin Toruń stosownych rozmów z przedstawicielami władz lokalnych w zakresie dofinansowania organizacji lub samego udziału klubu w rozgrywkach o Halowy Klubowy Puchar Europy Trophy.

Niestety, zgodnie z informacją przekazaną przez KS Pomorzanin Toruń, rozmowy okazały się bezskuteczne, w wyniku czego klub nie potwierdził swojego udziału w powyższych rozgrywkach. Halowy Mistrz Polski kobiet - KS Hokej Start Brzeziny, również nie dokonał potwierdzenia udziału w imprezie w wyznaczonym terminie do PZHT.

PZHT poinformował w związku z tym EHF o sytuacji oraz o braku udziału polskich drużyn w przyszłorocznych rozgrywkach HKPE.

Decyzja o konsekwencjach braku udziału polskich drużyn klubowych w powyżych rozgrywkach podjęta będzie w odpowiednim terminie przez EHF.

Newsletter — zapisz się