Młodzieżowa reprezentacja Polski kobiet

Reprezentantki Polski signy w Pradze po raz drugi po tytu modzieowych halowych mistrzy Europy. Poprzednio w 2007 roku w Wiedniu. W sumie po raz czwarty z halowych ME do lat 21 wracaj z medalami. W 2005 r. w Pradze byy trzecie, a dwa lata temu w szkockim Stirling - drugie.

Podopieczne trenerw Krzysztofa Rachwalskiego i wsppracujcego z nim Leszka Henslera, jako jedyny zesp, wygray w stolicy Czech wszystkie mecze. Najpierw w grupie B 11. Modzieowych Halowych ME pokonay: w pitek, 25 stycznia 7:0 (3:0) Szwecj oraz w tym samym dniu 3:2 (1:1) Czeszki, a w sobot Portugali 2:0 (1:0). W pfinale, cho przegryway 0:2 z bronica tytuu niewygodn Biaorusi, pokonay j 3:2 (0:1). Wreszcie w finale zwyciyy Czeszki a 4:0 (0:0)!

Turniej oczami trenera Krzysztofa Rachwalskiego: ? Na inauguracj bardzo pewne zwycistwo ze Szwecj bez straty bramki. Z kolei wieczorny pitkowy mecz z Czeszkami by  najlepszy w tej fazie turnieju. Dziewczyny prowadziy w nim 1:0, 2:1 i 3:2. Gdyby dobrze wykonyway krtkie rogi wynik byby wyszy. Na 3 minuty przed kocem Czeszki wycofay bramkark. Gdy gray w przewadze mielimy ?setk? na 4:2, ale i tak spokojnie wygralimy mecz. Spotkanie z Portugali byo trudne dlatego, e rywalki od pocztku do koca tylko broniy si caym zespoem. Bylimy dobrej myli przed pfinaem z Biaorusi. Do dugo dziewczyny gray nieskutecznie. Wida byo jednak presj. Przegryway 0:2. Ju chciaem wycofa bramkark, gdy Joanna Wittke zdobya kontaktowego gola. Potem w dwch minutach dwie bramki strzelia Magda Zagajska!

W finale Czeszki przystpiy do rywalizacji po dwch bardzo wysokich zwycistwach: w grupie 11:1 ze Szwedkami i 10:1 w pfinale z Rosjankami. Mecz z gospodyniami by bardzo trudny do przerwy. Polki strzeliy jednak pierwsze gola i przejy inicjatyw. wietnie na dodatek bronia nasza bramkarka Marta Kucharska. Na dwie minuty przed kocem Czeszki wycofay bramkark. I straciy dwa gole. Jestem peen uznania dla perfekcyjnej, znakomitej taktycznie gry dziewczyn w finale, ktry by najlepszym spektaklem mistrzostw!?

Leszek Hensler, trener wsppracujcy i kierownik reprezentacji Polski. W 2007 roku, take w roli szkoleniowca wsppracujcego, witowa z zespoem i trenerem Jerzym Wybieralskim pierwsze halowe mistrzostwo Europy do lat 21 w Wiedniu. ? Dziewczyny w kadym meczu potwierdzay, e byy w Pradze najlepsze. W finale przeszy same siebie. Czeszki zdecydowanie atakoway. Miay przewag. Nie potrafiy sobie jednak poradzi ze wietnie dysponowan Mart Kucharsk. W caym turnieju daa sobie strzeli zaledwie cztery bramki. W finale, jeszcze przy wyniku 0:0 obronia rzut karny. A w sumie nie daa si pokona przy siedmiu krtkich rogach i dwch powtrzonych! Rewelacja!!

W kadym ze spotka w wyjciowym skadzie Polek zagray: w bramce Marta Kucharska (AZS Politechnika Poznaska) i w polu ? Marta Kruszyski (Real Club Polo Barcelona), Oriana Walasek,Weronika Wessoowska i Joanna Wittke (wszystkie AZS PP) oraz Paula Sawiska (Start Brzeziny). Zmienniczkami byy: Amelia Katerla i Magdalena Zagajska (obie Dwjka Nysa), Weronika Wojta i Martyna Wypijewska (obie LKS Rogowo) oraz Natalia Majchrzak (LKS Rogowo). Z Portugali i Szwecj zagraa take bramkarka Anna Gabara (Start Brzeziny). rednia wieku zespou ? 20,1 lat.

Bramki dla biao-czerwonych zdobyy: po 4 ? Paula Sawiska i Magdalena Zagajska, po 3 ? Natalia Majchrzak i Oriana Walasek, po 2 ? Amelia Katerla i Joanna Wittke oraz jedn ? Weronika Wessoowska.