Młodzieżowa reprezentacja Polski kobiet

Komplet punktw zdobytych w eliminacjach nastraja optymistycznie nasze zawodniczki i szkoleniowcw przed pfinaem z Biaorusi. Rywalki nie zdoay w swojej grupie pokona nie tylko Rosji, ale i Austrii, ktra zaja ostatecznie w tej fazie rywalizacji ostatnie miejsce. Dopiero zwycistwo 5:2 z Turcj dao bronicej zota sprzed dwch lat Biaorusi awans do pierwszej czwrki.

Ekipa naszych wschodnich ssiadek jest najbardziej utytuowana w dotychczas rozgrywanych Modzieowych Mistrzostwach Europy w hokeju halowym. cznie zdobya siedem medali. Czterokrotnie bya pierwsza. Trzy razy signa po wicemistrzostwo.

Cho biao-czerwone, ktre chciay przeama pass poraek z Biaorusi zarwno w hali, jak i na trawie w ostatnich latach, to okazao si raz jeszcze, e to trudny orzech do zgryzienia. ? Do dugo ? powiedzia po pfinale trener Krzysztof Rachwalski - dziewczyny gray nieskutecznie. Wida byo cic nad nimi presj. Przegryway do przerwy 0:1. A w 25 minucie ju 0:2. Wiedziaem, e musz co zrobi bo awans wymyka nam si z rk. Ju chciaem wycofa bramkark i wprowadzi dodatkow zawodniczk do gry, gdy Joanna Wittke w 26 minucie zdobya kontaktowego gola. Zrezygnowaem z planowanej zmiany. A podbudowane bramk Polki gray coraz lepiej. Dwie bramki zdobyte w dwch minutach przez Magd Zagajsk day nam zasuony awans.?

Ju jest powtrka sprzed dwch lat. Liczymy jednak na podtrzymanie zwyciskiej passy take w finale, cho Czeszki zaskoczyy dwiema dwucyfrwkami w sobot:11:1 w grupie z chyb najsabsz w Pradze Szwecj, ale a 10:1 w pfinale z Rosj. W niedzielne popoudnie wszystko bdzie jasne.