Klub Olimpijczyka

Spotkania opłatkowe w Poznaniu

Tradycyjnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku organizowane są przez hokejową brać spotkania opłatkowe. W Poznaniu pierwsze z nich odbyło się w Hotelu „Pomorskim”. Tam opłatkiem łamali się reprezentantki i reprezentanci Polski, szkoleniowcy, członkowie Zarządu PZHT oraz osoby z biura i kierownictwa Związku. Życzono sobie sukcesów sportowych i – jak to określił Prezes PZHT Andrzej Grzelak – jak najlepszej atmosfery w hokejowej rodzinie.

W tym samym dniu odbyło się wielopokoleniowe spotkanie środowiska hokejowego 100-letniego KS Warta Poznań. W hali „zielonych” dominowały zabawy z laskami, głównie najmłodszych. Grano niemal bez przerwy wiele kolęd. Przypomniano też, że w 2013 roku hokejowa sekcja Warty, najstarsza nieprzerwanie istniejąca w kraju, obchodzić będzie jubileusz 90-lecia.

Już w Nowym Roku odbyło się w świetlicy budynku przy hokejowym boisku KS AZS Politechniki Poznańskiej przy ul. Przystań opłatkowe spotkanie Klubu Olimpijczyka PZHT. Wśród uczestników pojawili się: nestor polskiego hokeja - Henryk Zielazek, gorąco powitany przez zebranych, Prezes Honorowy Związku – Antoni Karwacki, aktualny sternik PZHT – Andrzej Grzelak oraz przewodniczący Regionalnej Rady Olimpijskiej – Włodzimierz Kotliński.

W pierwszej części wysłuchano dwóch oficjalnych wystąpień. Prezes Klubu Olimpijczyka – Henryk Kaczmarek szczegółowo podsumował miniony rok. Istniejąca od ponad pięciu lat organizacja ciągle się rozwija. Dzisiaj Klub Olimpijczyka liczy ponad 150 członków. Wśród nich sporą część stanowią gnieźnianie. Co ciekawe nie tylko związani bezpośrednio z hokejem, ale również z różnymi dyscyplinami sportu.

Przedstawiciele Klubu Olimpijczyka, z jego prezesem na czele, starają się uczestniczyć w różnych ważnych wydarzeniach związanych z ruchem olimpijskim. Tradycyjnie zawsze za priorytetowy w promocji hokeja uważany jest udział w kolejnych Piknikach Olimpijskich w rejonie Kępy Potockiej na Żoliborzu, w bezpośrednim sąsiedztwie siedziby Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. Oprócz wielu sław naszej dyscypliny w minionym roku  najmłodszych reprezentował zespół Akademii Hokejowej działającej przy Szkole Podstawowej nr 23 w Poznaniu związanej ze 100-letnią Wartą Poznań. Podczas głównych obchodów wspaniałego jubileuszu tego klubu,  jednego z najbardziej zasłużonych w historii polskiego sportu, odznaczeni zostali m.in. byli hokeiści „zielonych”, zarazem członkowie Klubu Olimpijczyka PZHT.  

W roku 80-lecia istnienia doszło niestety do likwidacji KS Pocztowiec Poznań. Obiekty tego klubu i jego dorobek przejął KS AZS Politechnika Poznańska. Nawiązał do tego, zaproszony na opłatkowe spotkanie i reprezentujący akademicki klub Krzysztof Michalski, zarazem ostatni prezes Pocztowca i jeden z jego formalnych likwidatorów. Przybliżył on zebranym kulisy operacji przejęcia przez AZS hokejowego Pocztowca, bo wszystkie inne sekcje wspomnianego klubu, wcześniej zakończyły swoją działalność. W opinii Krzysztofa Michalskiego, gdyby nie przychylność Politechniki Poznańskiej, zajmującej nad rzeką Wartą, spory fragment Piotrowa, części dzielnicy Nowe Miasto, po hokeju w Pocztowcu nie pozostałby żaden ślad. Teraz, na miarę swych możliwości, uczelnia zapewnia nie tylko utrzymanie tej sekcji. Niebawem w sąsiedztwie obiektów sportowych przy ul. Przystań budowana będzie nowoczesna, wielofunkcyjna hala sportowa, z której korzystać będą również hokeiści.

Druga część opłatkowego spotkania upłynęła na wzajemnym składaniu życzeń w rodzinnej atmosferze i przy dźwiękach kolęd. Widać to na zdjęciach zamieszczonych poniżej.

Andrzej Kuczyński

Poniżej zdjęcia ze spotkania opłatkowego Klubu Olimpijczyka PZHT

Newsletter — zapisz się