Młodzieżowa Reprezentacja Polski mężczyzn

Reprezentacja Polski do lat 21 awansowaa do finau Modzieowych Mistrzostw Europy gr. B, rozgrywanych we woskim Cernusco.

Jak moemy przeczyta na woskiej stronie turnieju, w wygranym 1:0 meczu pfinaowym z Rosj Polacy byli "niesamowici i nieprzewidywalni".

Jedyn bramk strzeli dla naszego zespou Maciej Wejerowski. Bohaterami spotkania bya take nasza formacja obronna oraz bramkarz naszej druyny Maciej Pacanowski.

Trener polskiego zespou Jakub Stranz o meczu z Rosj: "W pierwszych minutach reprezentacja Rosji wysza bardzo wysoko, co nas nie zaskoczyo, bylimy na to przygotowani. Staralimy si wcign rywali na swoj poow i gra z kontry. Taktyka ta przyniosa zamierzony efekt. Stwarzalimy wiele sytuacji do strzelenia bramki. W 27. minucie zostaje podyktowany rzut karny. Po raz drugi w tym turnieju nie zosta jednak przez nas wykorzystany. Wynikiem remisowym zakoczya si pierwsza poowa tego spotkania. W drugiej  gra w naszym wykonaniu wygldaa podobnie. Konsekwencja w obronie, dobre krycie i odbir piki pozwoliy nam na wyprowadzanie licznych kontr. Na 15 minut przed kocem wykorzystalimy jedn z takich akcji i strzelilimy bramk. Jej zdobywc Maciej Wejerowski. Po stracie bramki reprezentacja Rosji jeszcze bardziej nas ?przydusia?. Dziki znakomitej postawie naszej obrony i wspaniaym interwencjom Macieja Pacanowskiego rezultat do koca nie uleg ju jednak zmianie?.

Szkoleniowiec o postawie druyny i finale z Austri: "Jestemy bardzo zadowoleni z wyniku i awansu do grupy A. Po niezbyt udanym pocztku (remis z Biaorusi i poraka z Austri) zrealizowalimy zamierzony plan. Kluczem do sukcesu byo realizacja zaoe taktycznych. Dzi fina z Austri ? druyn z ktr mamy do wyrwnania rachunki z fazy grupowej".