Młodzieżowa Reprezentacja Polski mężczyzn

Trener Jakub Stranz o półfinałowym meczu Młodzieżowych Mistrzostw Europy gr. B

Reprezentacja Polski do lat 21 awansowała do finału Młodzieżowych Mistrzostw Europy gr. B, rozgrywanych we włoskim Cernusco.

Jak możemy przeczytać na włoskiej stronie turnieju, w wygranym 1:0 meczu półfinałowym z Rosją Polacy byli "niesamowici i nieprzewidywalni".

Jedyną bramkę strzelił dla naszego zespołu Maciej Wejerowski. Bohaterami spotkania była także nasza formacja obronna oraz bramkarz naszej drużyny Maciej Pacanowski.

Trener polskiego zespołu Jakub Stranz o meczu z Rosją: "W pierwszych minutach reprezentacja Rosji wyszła bardzo wysoko, co nas nie zaskoczyło, byliśmy na to przygotowani. Staraliśmy się wciągnąć rywali na swoją połowę i grać z kontry. Taktyka ta przyniosła zamierzony efekt. Stwarzaliśmy wiele sytuacji do strzelenia bramki. W 27. minucie zostaje podyktowany rzut karny. Po raz drugi w tym turnieju nie został jednak przez nas wykorzystany. Wynikiem remisowym zakończyła się pierwsza połowa tego spotkania. W drugiej  gra w naszym wykonaniu wyglądała podobnie. Konsekwencja w obronie, dobre krycie i odbiór piłki pozwoliły nam na wyprowadzanie licznych kontr. Na 15 minut przed końcem wykorzystaliśmy jedną z takich akcji i strzeliliśmy bramkę. Jej zdobywcą Maciej Wejerowski. Po stracie bramki reprezentacja Rosji jeszcze bardziej nas „przydusiła”. Dzięki znakomitej postawie naszej obrony i wspaniałym interwencjom Macieja Pacanowskiego rezultat do końca nie uległ już jednak zmianie”.

Szkoleniowiec o postawie drużyny i finale z Austrią: "Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku i awansu do grupy A. Po niezbyt udanym początku (remis z Białorusią i porażka z Austrią) zrealizowaliśmy zamierzony plan. Kluczem do sukcesu było realizacja założeń taktycznych. Dziś finał z Austrią – drużyną z którą mamy do wyrównania rachunki z fazy grupowej".