Klub Olimpijczyka

Hokeiści na 12 Pikniku Olimpijskim w Warszawie

W dniu 11 czerwca 2011 roku uczestniczyliśmy w 12 Pikniku Olimpijskim w Parku Kępa Potocka w Warszawie. Było nas 26 osób w tym członkowie Klubu Olimpijczyka włączeni do organizacji stoiska, prowadzenia konkursów i demonstrowania wraz z zawodnikami elementów techniki i gry na mini boisku. w tym b. zawodnicy – olimpijczyk Jan Górny z Igrzysk Olimpijskich w Rzymie z 1960 roku oraz Józef Wybieralski i Jerzy Czajka z Igrzysk w Monachium 1972, a także m.in. Bogdan Andrzejewski, Piotr Marcinkowski, Aleksy Marszał, Michał Marszał, Tomasz Golusik  oraz zawodnicy KS Lipno Stęszew z kierownikiem drużyny Waldemarem Dzierlą i trenerem Marcinem Olejniczakiem zaproszeni przez PZHT za dobrą pracę z dziećmi i młodzieżą hokejową.

Warszawska Firma TAMEX Obiekty Sportowe S.A. wyposażyła stanowisko w dywany sztucznej trawy niezbędne dla jakości prezentacji technik hokejowych, małej gry i przeprowadzania konkursów i zabaw z widzami. Natomiast firma Sport Transfer dostarczyła bramki na boisko. 

Wszyscy uczestnicy naszej ekipy aktywnie uczestniczyli również w innych pozycjach programu 12 Pikniku jak np.: w oficjalnym jego otwarciu z udziałem ponad 100 medalistów olimpijskich oraz kierownictwem PKOL-u i w spotkaniach z zapraszanymi na stanowisko hokejowe wieloma medalistami olimpijskimi,czy olimpijczykami m.in. Tadeuszem Mytnikiem, Jerzym Kulejem, Markiem Leśniewskim, Anitą Włodarczyk, Ewą Lewandowską - Pomes także działaczami z PKOL-u oraz innych Klubów Olimpijczyka. Odwiedzali i brali udział w konkursach i zabawach innych dyscyplin sportu obecnych na Pikniku.
Na naszym stanowisku odbywały się zabawy i konkursy z widzami dorosłymi i dziećmi m.in. z umiejętności prowadzenia piłki, slalomu z piłką , strzałów      i pchnięć do bramki, wykonywania rzutów karnych, celności podań i  prowadzenia małej gry. Zwycięzcy byli nagradzani medalami, torbami sportowymi, maskotkami, pluszakami i innymi gadżetami otrzymanymi od sponsorów 12 Pikniku, ale także z PZHT takimi jak wydawnictwa jubileuszowe 80-lecia PZHT i 100-lecia hokeja na trawie w Polsce, książkami „Baw się z nami w mini hokeja” proporczykami, odznakami oraz nalepkami samoprzylepnymi, Nasi olimpijczycy rozdali wiele zdjęć z autografami, także zdjęć naszych aktualnych halowych   wicemistrzów świata . Były rozgrywane mecze m.in. pomiędzy Lipnem Stęszew, a zawodnikami unihokeja z Tomaszowa Mazowieckiego.

Medalami otrzymanymi z PKOL-u wyróżniono zwycięzców konkursów rzutów karnych oraz opanowania technik hokejowych w kategorii dzieci i odrębnie w kategorii dorosłych. Przeprowadzono również konkursy zgaduj–zgaduli o naszej dyscyplinie i jej olimpijczykach. Na potrzeby tego Pikniku  opracowano i wydrukowano foldery z umieszczonymi w nich logo i mapką  12 Pikniku PKOL-u, informacjami wraz ze zdjęciami o hokeju na trawie, przepisami gry w pigułce i ciekawostkami ze świata sportu. Przez cały czas trwania Pikniku prowadzona była spikerka zarówno dot. bieżących wydarzeń i zabaw, konkursów na stanowisku, ale również dot. informacji o dyscyplinie jej osiągnięciach w igrzyskach olimpijskich i zawodach najwyższej rangi, wybitnych olimpijczykach i rodzinach hokejowych.
   
Stanowisko hokeja cieszyło się dużym zainteresowaniem, liczną frekwencją w konkursach i zabawach , a także mediów, co choć w części obrazują załączone zdjęcia.

{gallery}klub_olimpijczyka/piknikpkol{/gallery}

Newsletter — zapisz się