Aktualności

Holenderki mistrzyniami Europy

Reprezentacja Holandii obroniła zdobyty dwa lata temu tytuł mistrza Europy. triumfując na turnieju mistrzowskim. rozegranym w niemieckim Monchengladbach. W finale "Oranje" pokonały Niemki 3:0 (0:0). Bramki dla holenderskiego zespołu zdobyły Agliotti (7') Hoog (22') i Welten (69').

Brązowy medal zdobyły Angielki. które pokonały w meczu o trzecie miejsce Hiszpanki 2:1 (0:0).

Finalistki - Niemcy. Holandia oraz czwarta Hiszpania zapewniły sobie start w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Londynie. Anglia wystąpi tam jako gospodarz. tworząc jednak współną reprezentację Wielkiej Brytanii. wraz z innymi państwami z Wysp Brytyjskich.

6. Irlandia

7. Azerbejdżan (spadek do europejskiej Grupy B)

8. Włochy (spadek do europejskiej grupy B)

Zamiast zdegradowanych do Grupy B drużyn Azerbejdżanu i Włoch w Mistrzostwach Europy elity. które zostaną rozegrane za dwa lata. zagrają finalistki Mistrzostw Europy grupy B kobiet z Poznania - Szkocja i Białoruś.