Aktualności

Trwają Mistrzostwa Europy elity Kobiet i Mężczyzn w niemieckim Monchengladbach

 20 sierpnia rozpoczęły się Mistrzostwa Europy elity Kobiet i Mężczyzn. W niemieckim Monchengladbach rywalizuje osiem najlepszych drużyn narodowych z Europy kobiet i tyle samo reprezentacji mężczyzn.

 

W turnieju kobiet w grupie A spotkały się zespoły Hiszpanii. Holandii. Azerbejdżanu i Włoch. W grupie B natomiast grają Anglia. Niemcy. Belgia oraz Irlandia. Tytułu bronią Holenderki.

 

W turnieju męskim natomiast w grupie A rywalizują Hiszpania. Niemcy. Belgia i Rosja. W grupie B gra Holandia. Anglia. Irlandia i Francja. Tytułu bronią Anglicy.

 

Nas interesuje zwłaszcza postawa Belgów w turnieju męskim. Przypomnijmy. że Belgia będzie gospodarzem turnieju mistrzowskiego elity za dwa lata. Oznacza to. że ma w nim zagwarantowane miejsce. nawet jeśli w Monchengaldbach zajmie jedną z dwóch ostatnich lokat. Jeśli tak się stanie. z tego turnieju spadnie tylko jedna drużyna. na której miejsce do elity wskoczą zwycięzcy Mistrzostw Europy grupy B z Winnicy - Czesi.

 

Jeśli natomiast Belgowie zajmą w Monchengladbach conajmniej szóste miejsce. do elity za dwa lata awansuje także Polska. która zajęła drugie miejsce podczas wspomnianego wyżej turnieju Grupy B na Ukrainie.

 

Kibicujmy zatem Belgom. którzy przegrali póki co swój pierwszy mecz z Niemcami 1:3 (0:0).

 

Wyniki. tabelę. a także minutową relację z każdego meczu (live-ticker) można śledzić na stronie Niemieckiej Federacji Hokeja www.hockey.de

 

Na stronie PZHT po prawej stronie u góry znajduje się baner z logiem Mistrzostw Europy elity. Jego kliknięcie powoduje automatyczne przeniesienie na wspomnianą wyżej stronę turnieju.

 

 

Newsletter — zapisz się