Polski Związek Hokeja na Trawie

EuroHockey Championship III w Skierniewicach

Europejska Federacja Hokeja na Trawie (EHF) ogłosiła, że EuroHockey Championship III odbędzie się w Skierniewicach (województwo łódzkie). W turnieju weźmie udział reprezentacja Polski mężczyzn.

EuroHockey Championship III to trzeci szczebel rozgrywek EuroHockey Championship. Polska trafiła do tych rozgrywek ze względu na rezultat w rozegranym w sierpniu w hiszpańskim Ourense Turnieju Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy.

Zawody w Skierniewicach odbędą się od 23 do 29 lipca 2023 roku. Dziś wiemy na pewno, że wezmą w nim udział: Polska, Gibraltar, Chorwacja, Malta, Serbia oraz Litwa. Niebawem EHF podejmie decyzję, czy w turnieju wystąpi również Białoruś.

Areną zmagań będzie stadion do hokeja na trawie w Skierniewicach. Obiekt został oddany do użytku w 2017 roku i na co dzień grają na nim hokeiści KS Polonia Skierniewice. Turniej EuroHockey Championship III będzie pierwszą poważną międzynarodową imprezą w tym miejscu.

– Cieszymy się, że EHF po raz kolejny obdarzył nas zaufaniem i powierzył organizację międzynarodowej imprezy w Polsce. Turniej zostanie rozegrany w Skierniewicach. Mam nadzieję, że przyczyni się to do popularyzacji naszej dyscypliny w tym mieście i całym województwie łódzkim – mówi Rafał Grotowski, prezes PZHT.

SONY DSC

Filip Sobczak