Polski Związek Hokeja na Trawie

Enea gra z PZHT

Polski Związek Hokeja na Trawie rozpoczyna współpracę z grupą Enea. Producent, dystrybutor i sprzedawca energii elektrycznej w Polsce został sponsorem strategicznym PZHT oraz tytularnym partnerem trzeciej edycji programu „Rośnij z hokejem”.

Grupa Enea to wicelider polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie produkcji energii elektrycznej. Zarządza pełnym łańcuchem wartości na rynku energii elektrycznej: od paliwa, poprzez produkcję energii elektrycznej, dystrybucję, sprzedaż i obsługę klienta. Odpowiada za bezpieczne dostawy energii do 2,7 mln klientów.

Enea od lat wspiera sport – zarówno zawodowy, jak i młodzieżowy. Jest sponsorem tytularnym m.in. drużyn siatkarskich i koszykarskich w północno-zachodniej Polsce. Edukację sportową dzieci promuje w ramach projektu Enea Akademia Sportu. Firma wspiera Polski Związek Towarzystw Wioślarskich, Polski Związek Zapaśniczy oraz Polski Związek Tenisa Stołowego. 

Dziś do tego grona dołącza Polski Związek Hokeja na Trawie. Nasza współpraca rozpocznie się od wsparcia programu „Rośnij z hokejem”. Enea będzie partnerem tytularnym tegorocznej edycji.

Kampy w ramach „Enea Rośnij z hokejem” na etapie regionalnym odbędą się w pięciu różnych lokalizacjach. Najlepsi wezmą udział w finałowym Kampie Ogólnopolskim w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. Poza możliwością podnoszenia swoich umiejętności w profesjonalnym ośrodku szkoleniowym, młodzież zyska wiedzę z zakresu odżywiania, nawadniania oraz regeneracji, którą przekażą doświadczeni trenerzy.

– Cieszymy się, że projekt „Rośnij z hokejem” został zauważony przez tak duży podmiot jak Enea. Jesteśmy przekonani, że dzięki wsparciu takiego partnera tegoroczna edycja naszego programu zyska na jakości, co przełoży się na rozwój utalentowanych hokeistek i hokeistów – mówi Mateusz Grochal, koordynator projektu.

Przypomnijmy, że nasze programy – “Rośnij z hokejem” oraz “Hokej na piątkę” zostały zauważone przez Międzynarodową Federację Hokeja na Trawie (FIH). Władze światowej centrali rok temu przyznały PZHT nagrodę im. Theo Ykema za promocję szkolenia hokeja na trawie.

Filip Sobczak