Polski Związek Hokeja na Trawie

Zbiórka na rzecz ukraińskiego hokeja

Europejska Federacja Hokeja na Trawie (EHF) zorganizowała zbiórkę funduszy na rzecz pomocy i odbudowy hokeja w Ukrainie.

EHF podziela obawy międzynarodowej społeczności dotyczące bezpieczeństwa naszej hokejowej rodziny w Ukrainie. Władze europejskiej Federacji są pewne, że wszyscy zaangażowani w hokej na trawie są w szoku po ostatnich wydarzeniach. EHF oferuje pełne wsparcie Ukrainie i Ukraińskiej Federacji Hokeja w tym trudnym czasie.

W związku z tym EHF uruchomił specjalną zbiórkę dla Ukraińskiej Federacji Hokeja na Trawie. Aktualnie pieniądze zbierane są na bieżące potrzeby – kupowanie i dostarczanie żywności, pomoc sąsiednim stowarzyszeniom członkowskim na granicy z Ukrainą w ich wysiłkach humanitarnych oraz pomoc rodzinom hokejowym, które zgodziły się przyjąć rodziny z Ukrainy. W kolejnym etapie fundusze będą przeznaczone na pomoc w odbudowie ukraińskiego hokeja na trawie.

– Nadszedł czas na podjęcie działań. Możesz zmienić życie naszej hokejowej rodziny w Ukrainie, przekazując darowizny. Każdy cent zostanie wykorzystany na pomoc potrzebującym teraz i na odbudowę hokeja w Ukrainie, gdy nadejdzie pokój, którego wszyscy pragniemy – mówi prezydent EHF Marijke Fleuren.

Zbiórka jest prowadzona TUTAJ.

Filip Sobczak