Polski Związek Hokeja na Trawie

Janusz Micał zrezygnował z prowadzenia kadry kobiet

Janusz Micał nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski kobiet. 58-latek prowadził naszą drużynę narodową przez ponad rok.

15 listopada Janusz Micał zakończył współpracę z reprezentacją Polski kobiet. Szkoleniowiec złożył rezygnację i poprosił Zarząd Polskiego Związku Hokeja na Trawie o rozwiązanie jego umowy za porozumieniem stron. Wraz z pierwszym szkoleniowcem z kadry odszedł cały sztab szkoleniowy.

Na najbliższym posiedzeniu Zarząd PZHT zajmie się sprawą wyboru nowego selekcjonera reprezentacji.

Janusz Micał został trenerem reprezentacji Polski kobiet we wrześniu 2020 roku. Zastąpił na tym stanowisku Macieja Wrzesińskiego. Poprowadził biało-czerwone w Mistrzostwach Europy gr. B w Pradze oraz Kwalifikacjach do Mistrzostw Świata w Pizie.

W Czechach Polki zdobyły brązowe medale. Z kolei we Włoszech nasza drużyna przegrała wszystkie mecze i zajęła ostatnie – ósme – miejsce.

Filip Sobczak