Polski Związek Hokeja na Trawie

Zorganizujemy Mistrzostwa Europy w Wałczu

Europejska Federacja Hokeja na Trawie (EHF) ogłosiła, że Polska będzie organizatorem Mistrzostw Europy mężczyzn w hokeju piątkowym (Hockey 5s) w 2022 roku. Euro zostanie rozegrane w Wałczu. 

W turnieju weźmie udział 16 zespołów: Armenia, Austria, Belgia, Białoruś, Chorwacja, Cypr, Finlandia, Luksemburg, Holandia, Rosja, Szkocja, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina oraz Polska.

Zawody zostaną rozegrane od 6 do 9 lipca 2022 roku na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu. Umiejscowiony tam obiekt do hokeja na trawie został oddany do użytku w 2015 roku. Posiada zadaszoną trybunę na kilkaset miejsc.

EHF przyznał, że złożyliśmy dobrą ofertę. W Wałczu mamy świetne boisko i doskonałą infrastrukturę. Naszym ogromnym atutem były też wysokie oceny za organizację imprez w Polsce. Mam tu na myśli tegoroczne Mistrzostwa Europy w Gnieźnie czy Mistrzostwa Europy do lat 16 w Wałczu w minionych latach – mówi Rafał Grotowski, prezes PZHT.

EHF zastrzega, że termin imprezy może ulec zmianie. Federacja poinformowała także, że Mistrzostwa Europy kobiet w hokeju piątkowym odbędą się w 2023 roku.

Filip Sobczak