Polski Związek Hokeja na Trawie

Znamy datę Kongresu FIH

W szwajcarskiej Lozanie Zarząd Międzynarodowej Federacji Hokeja na Trawie (FIH) potwierdził datę przyszłorocznego Kongresu.

Światowa Federacja zorganizuje spotkanie w sposób online i odbędzie się ono w trakcie dwóch dni – 4 i 5 listopada 2022 roku. W Kongresie FIH biorą udział wszystkie krajowe stowarzyszenia i federacje. W jego trakcie starają się podnieść globalny status i popularność hokeja na trawie.

FIH w swoim komunikacie poinformował również, że jest niezwykle zadowolony, iż – pomimo epidemii COVID-19 – w minionych miesiącach udało się przeprowadzić turnieje hokeja na trawie podczas Igrzysk Olimpijskich.

Zarząd FIH komunikuje także, że otrzymał szczegółowy raport dot. przygotowań do FIH Odisha Hockey Junior World Cup Bhubaneswar 2021 i FIH Hockey Women’s Junior World Cup South Africa 2021, które odbędą się od 24 listopada do 5 grudnia. W tym pierwszym turnieju weźmie udział reprezentacja Polski.

Na koniec FIH chwali się, że został niedawno poproszony przez Uniwersytet w Lozannie o zaangażowanie w obszerne badanie dotyczące udziału kobiet w podejmowaniu decyzji w sporcie.

Filip Sobczak