Polski Związek Hokeja na Trawie

Odeszli od nas…

Początek listopada – czas, w którym wspominamy tych, którzy odeszli.

…”Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą (…)
potem cisza normalna więc całkiem nieznośna (…)
kiedy myślimy o kimś zostając bez niego…”

ks. Jan Twardowski

W ciągu minionych dwunastu miesięcy odeszli od nas między innymi:

Mariusz Jarlak – działacz, trener, wychowawca młodzieży, nauczyciel, ale przede wszystkim przyjaciel wszystkich hokeistów na trawie. Związany z KS Pomorzanin Toruń. Miał 58 lat.

Henryk Markiewicz – były zawodnik, a potem wychowawca oraz trener drużyn żeńskich i męskich w Klubie Sportowym “Budowlani” Łódź. Miał 65 lat.

Mirosław Mikina – były reprezentant Polski oraz zasłużony zawodnik klubu LKS Rogowo. Miał 62 lata.

Henryk Wrzesiński – był ojcem trenera LKS Macieja Wrzesińskiego i dziadkiem zawodnika Alberta Wrzesińskiego. W ostatnich latach spotykaliśmy go na hokejowych arenach, był bowiem kierownikiem drużyny LKS Gąsawa. Miał 75 lat.

Roman Micał – były reprezentant Polski, olimpijczyk, trener i sędzia. Z „orzełkiem na piersi” zagrał 36 razy, zdobył jedną bramkę. W 1960 roku wystąpił na Igrzyskach Olimpijskich w Rzymie. Był związany przede wszystkim z Piastem Gliwice Miał 82 lata.

Mieczysław Czaiński – przez całe życie był związany z klubem KS Stella Gniezno. Po zakończeniu kariery zawodniczej został sędzią. Miał 80 lat.

Jarosław Pluciński – swoją przygodę z hokejem na trawie zaczynał jako zawodnik. Był hokeistą Sparty Gniezno. Po zakończeniu kariery został sędzią. Przez lata swojej „przygody z gwizdkiem” sędziował spotkania we wszystkich kategoriach wiekowych. Ostatnio oczywiście najwyższej klasy rozgrywkowej. Miał 48 lat.

Bernard Czajka – były zawodnik, sędzia i działacz sportowy. Kibice znali go jako kierownika reprezentacji Polski w hokeju na trawie. Działał również w PZHT – jako członek Zarządu, przewodniczący Komisji Gospodarczej czy w końcu jako wiceprezes Federacji. Miał 88 lat.

Jerzy Paczkowski -jeden z najstarszych żyjących ze społeczności hokeja na trawie w Polsce, równolatek Polskiego Związku Hokeja na Trawie. Miał 95 lat.

Antoni Karwacki – legenda polskiego hokeja na trawie, były prezes PZHT, prezes honorowy PZHT, działacz PKOL. Miał 89 lat.

Filip Sobczak