Polski Związek Hokeja na Trawie

PZHT zamierza utworzyć rozgrywki Old Boys

Oldboje mogą mieć swoje rozgrywki. PZHT rozpoczął rozmowy z klubami na temat utworzenia lig w hali i na boiskach otwartych dla najbardziej doświadczonych zawodników.

Za utworzenie rozgrywek Old Boys w Polsce odpowiedzialny jest członek Zarządu PZHT Krzysztof Zakszewski. Na razie trwają trwają rozmowy z przedstawicielami klubów na ten temat.

W końcu zrobiliśmy pierwszy krok. Przedstawiłem klubom projekt rozgrywek. Teraz czekamy na odpowiedzi. Jestem dobrej myśli, bo koncepcja została przygotowana na podstawie rozmów z zawodnikami na turniejach Old Boys – mówi Zakszewski.

Projekt zakłada, że ewentualne rozgrywki będą rozgrywane systemem turniejowym. Jeśli zgłosi się odpowiednia liczba drużyn, to sezon zasadniczy zostanie podzielony na województwa lub regiony. Pomysłodawca informuje również o ograniczeniach – to między innymi wiek czy udział zawodnika w rozgrywkach ligowych.

To jednak na razie jedynie projekt i wstępne założenia, ponieważ PZHT chce, żeby wszystkie przepisy były skorelowane z tymi międzynarodowymi. – Celem docelowym jest utworzenie reprezentacji Polski Old Boys i uczestniczenie w rozgrywkach światowych – dodaje Zakszewski.

Jesteś zainteresowany, żeby Twój klub uczestniczył w lidze Old Boys, to zgłoś się do nas. Szczegółowych informacji udziela Krzysztof Zakszewski, członek Zarządu PZHT – email: kzakszewski@op.pl

Filip Sobczak