Polski Związek Hokeja na Trawie

W Skierniewicach będą promować hokej na trawie

Po wakacyjnej przerwie do gry wracają drużyny hokeja na trawie, które uczestniczą w cyklu turniejów pod hasłem „Promujemy dyscypliny olimpijskie: hokej na trawie”. Po zawodach w Toruniu i Łubiance na Kujawach i Pomorzu w sobotę, 18 września osiem zespołów zagra w Skierniewicach w Łódzkiem.

Cykl czterech turniejów każdorazowo gromadzi osiem młodzieżowych zespołów z województw kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i łódzkiego. Każdemu z turniejów towarzyszy sporo atrakcji, które mają przybliżyć zasady gry w trawiastą odmianę hokeja. Jednocześnie prowadzona jest też akcja naboru młodych zawodników do klubowych sekcji hokeja na trawie.

– Chcemy zachęcić młodzież do aktywności fizycznej, ale także do tego, by poznała fantastyczną dyscyplinę sportu, jaką jest hokej na trawie. W wielu miejscach na świecie hokej na trawie jest bardzo popularny. Zależy nam, by w Polsce też się rozwijał – mówi Andrzej Makowski, koordynator cyklu, były trener Pomorzanina Toruń i reprezentacji Polski. 

FOT. ANDRZEJ GOINSKI

Dwa pierwsze turnieje wygrała druga drużyna Stelli Gniezno, która w finałowych meczach pokonała LKS Gąsawa (w Toruniu) i UKS Bałagany Łubianka (w Łubiance). Warto podkreślić, że każdy z uczestników we wszystkich turniejach dostaje na pamiątkę specjalny medal, a dla drużyn przygotowane są czeki na zakup sprzętu hokejowego. 

Każdy turniej jest jednocześnie piknikiem hokejowym, bo oprócz oglądania regularnych meczów, kibice mają możliwość zapoznania się z zasadami gry i spróbowania swoich sił na boisku. – Prowadzimy także akcję naboru młodych zawodników do naszej ukochanej dyscypliny – dodaje Makowski.

Turniej w Skierniewicach będzie przedostatnim w całym cyklu. Po raz ostatni zespoły spotkają się tydzień później w Gąsawie. Organizatorem imprez hokejowych jest stowarzyszenie „Wczoraj, Dzisiaj, Jutro”, a projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. 

Filip Sobczak