Polski Związek Hokeja na Trawie

Rafał Grotowski nowym prezesem PZHT

W piątek (3 września) w siedzibie PZHT przy ul. Starołęckiej w Poznaniu odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Związku Hokeja na Trawie. Podczas zebrania delegaci zdecydowali, że nowym prezesem Polskiego Związku Hokeja na Trawie został wybrany Rafał Grotowski.

48-letni Grotowski był jedynym kandydatem na prezesa Zarządu PZHT. Podczas Walnego otrzymał ogromne poparcie. Za jego kandydaturą głosowało 26 Delegatów, jeden głos był wstrzymujący. Nowy prezes będzie sprawował swoją funkcję do 2025 roku.

Kiedy byłem zawodnikiem, to zawsze miałem swoje zdanie. Twierdziłem, że Związek jest dla klubów. Teraz chcę to realizować. Związek jest moim zdaniem organizacją, która ma bardzo wspierać kluby. Musimy być bardzo otwarci dla trenerów i zawodników. Mamy mieć wszyscy jeden wspólny cel – dobro polskiego hokeja na trawie – powiedział podczas prezentacji swojej kandydatury Rafał Grotowski.

Do Zarządu podczas lipcowego Walnego zostali wybrani: Karolina Wójcik, Piotr Wilkoński, Krzysztof Zakszewski, Marian Koperski, Magdalena Nazaret, Magadalena Antoniewicz oraz Renata Solnica. Wiceprezesami związku będą Karol Śnieżek oraz Paweł Siegiel. 

Rafał Grotowski to wybitny reprezentant Polski. Wystąpił 257 razy z „orzełkiem na piersi” i zdobył rekordową liczbę bramek – 114. Razem z biało-czerwonymi zagrał na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 roku oraz na Mistrzostwach Świata w 1998 roku w Utrechcie i w 2002 roku w Kuala Lumpur. Po zakończeniu kariery został trenerem KS Stella Gniezno, a potem jego wiceprezesem. Rafał Grotowski jest żonaty i ma dwoje dzieci – córkę Agatę i syna Adama.

Filip Sobczak