Polski Związek Hokeja na Trawie

FIH poinformował hokejowy świat o inicjatywie PZHT

PZHT w tym roku otrzymał nagrodę im. Theo Ykema od FIH za pracę na rzecz rozwoju hokeja na trawie. Międzynarodowa Federacja przyznała nam między innymi nagrodę pieniężną. PZHT zdecydował, że całość zostanie przeznaczona dla Austriackiego Związku Hokeja na Trawie na odbudowę zniszczonej infrastruktury przy boisku do hokeja na trawie w Wiedniu.

Przypomnijmy, że obiekt na Praterze strawił pożar 13 czerwca tego roku. W akcji brało udział 17 wozów strażackich oraz 70 strażaków. Dym był widoczny w całym Wiedniu.

Wiadomość o naszej inicjatywie szybko zyskała uznanie hokejowej społeczności na całym świecie. O naszej inicjatywie za pośrednictwem swoich mediów poinformowała również Międzynarodowa Federacja Hokeja na Trawie.

W informacji FIH sekretarz generalny PZHT Piotr Wilkoński wyjaśnił, że nasza Federacja ma bliskie relacje z austriackim Związkiem. Ponadto trenerem reprezentacji Austrii jest Polak Tomasz Szmidt. 

– W wieczór poprzedzający ten tragiczny wypadek spotkałem się w Amsterdamie z prezesem austriackiej Federacji Walterem Kapounkiem. Kiedy kilka godzin po naszym spotkaniu otrzymałem wiadomość i zdjęcie z Wiednia, to od razu porozmawiałem z członkami naszego zarządu i przekonałem ich, żeby przekazać nagrodę pieniężną od FIH na rzecz austriackiej Federacji – mówi Piotr Wilkoński.

Cały artykuł można przeczytać po kliknięciu TUTAJ.

Filip Sobczak