Polski Związek Hokeja na Trawie

Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Gdzie oglądać?

Startuje najważniejsza impreza dla każdego sportowca – Igrzyska Olimpijskie. Na Olimpiadzie w Tokio nie zabraknie hokeja na trawie.

Uroczystość otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio zaplanowana jest na piątek na godz. 13:00 czasu polskiego. Dzień później będziemy emocjonować się pierwszymi meczami hokeja na trawie na Olimpiadzie. Turnieje – mężczyzn oraz kobiet – będą rozgrywane od 24 lipca do 6 sierpnia. 

W Japonii o złoty medal wśród kobiet powalczą reprezentacje: Japonii, Argentyny, Australii, Chin, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Indii, Irlandii, Holandii, Nowej Zelandii, RPA oraz Hiszpanii. Natomiast o złoto olimpijskie w turnieju mężczyzn zagrają: Japonia, Argentyna, Australia, Belgia, Kanada, Niemcy, Wielka Brytania, Indie, Holandia, Nowa Zelandia, RPA oraz Hiszpania. 

Z naszych informacji wynika, że mecze hokeja na trawie będą transmitowane w polskiej telewizji od ćwierćfinałów. Spotkania, które będzie komentować Jakub Pieczatowski pokaże Eurosport Player. W sieci mają pojawić się rownież internetowe streamy, dzięki którym będziemy mogli oglądać spotkania fazy grupowej. Na razie jednak musimy uzbroić się w cierpliwość.

Igrzyska olimpijskie w Tokio miały się odbyć w 2020 roku, ale z powodu pandemii przesunięto je o rok. Weźmie w nich udział ok. 11 tys. zawodników z ponad 200 krajów, którzy będą rywalizować w 33 dyscyplinach o 339 kompletów medali. Polskę będzie reprezentować 211 sportowców oraz 24 polskich arbitrów, komisarzy i delegatów technicznych. Wśród nich sędzia Marcin Grochal oraz sędzia techniczny Magdalena Nazaret

Filip Sobczak