Polski Związek Hokeja na Trawie

Inspirująca Marlena Rybacha

Marlena Rybacha  otrzymała od nas wyróżnienie “Inspirujący”. Kapitan reprezentacji Polski oraz zawodniczka HC Oranje Rood w czasie tak zwanego pierwszego lockdownu (na wiosnę 2020 roku) codziennie przez 50 dni publikowała w mediach społecznościowych treningi poprawiające kondycję, siłę oraz szybkość.

Z treningów mogli bezpłatnie skorzystać wszyscy zainteresowani. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Została zauważona również przez Międzynarodową Federację Hokeja na Trawie (FIH). 

– To właśnie treningi dodają mi energii w tym trudnym okresie. Chcę pomóc przetrwać ten czas nie tyko sobie, lecz także wszystkim hokeistom. Nie każdy wie, jak zrobić dobry trening biegowy czy siłowy. Jeśli komuś w ten sposób pomogę i zainspiruję, żeby być fit, to mnie to mega ucieszy! – mówiła Rybacha.

Przypomnijmy, że w styczniu Polski Związek Hokeja na Trawie wyróżnił osoby, które w 2020 roku przyczyniły się do rozwoju, popularyzacji i dobrego wizerunku hokeja na trawie. Ze względu na pandemię pamiątkowe statuetki możemy wręczać dopiero teraz.

Filip Sobczak