Polski Związek Hokeja na Trawie

Dzieci promowały hokej na trawie w Łubiance

Za nami już drugi turniej pod hasłem „Promujemy dyscypliny olimpijskie: hokej na trawie”. Tym razem osiem drużyn hokeja na trawie rywalizowało w Łubiance na Kujawach i Pomorzu, a – podobnie jak w pierwszym turnieju w Toruniu – najlepszy okazał się drugi zespół Stelli Gniezno.

Cykl czterech turniejów – po grze w Toruniu i Łubiance we wrześniu dwa identyczne turnieje odbędą się w Skierniewicach w Łódzkiem i w Gąsawie w Kujawsko-Pomorskiem – każdorazowo gromadzi osiem młodzieżowych zespołów z województw kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i łódzkiego. Każdemu z turniejów towarzyszy sporo atrakcji, które mają przybliżyć zasady gry w trawiastą odmianę hokeja. Jednocześnie prowadzona jest też akcja naboru młodych zawodników do klubowych sekcji hokeja na trawie.

– Naszym celem jest nie tylko zachęcenie najmłodszych do aktywności fizycznej, ale również do poznania tej bardzo popularnej w wielu miejscach na świecie dyscypliny sportu – mówi Andrzej Makowski, koordynator cyklu, były trener Pomorzanina Toruń i reprezentacji Polski.

Tym razem w finale Stella II Gniezno mierzyła się z gospodarzami z UKS Bałagany Łubianka i wygrała 7:2. To kolejne wyraźne zwycięstwo tej ekipy w cyklu turniejów, bo tydzień wcześniej pokonała w finale LKS Gąsawa 4:0. W Łubiance drużyna z Gąsawy zajęła trzecie miejsce po pokonaniu w decydującym meczu Polonii Skierniewice 3:1. Kolejne miejsca zajęły LKS Rogowo, UKS Gladiatorzy Gościeszyn, Stella I Gniezno i KS Pomorzanin Toruń.

Warto podkreślić, że każdy z uczestników we wszystkich turniejach dostaje na pamiątkę specjalny medal, a dla drużyn przygotowane są czeki na zakup sprzętu hokejowego. Kolejne turnieje odbędą się już po wakacjach – 18 września osiem zespołów zagra w Skierniewicach, a tydzień później w Gąsawie.

Organizatorem cyklu imprez hokejowych jest „Stowarzyszenie Wczoraj Dzisiaj Jutro”, a projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Filip Sobczak