Polski Związek Hokeja na Trawie

KS Stella Gniezno najlepszy w Toruniu

Świetna zabawa, ale również zacięta rywalizacja sportowa – turniej pod hasłem „Promujemy dyscypliny olimpijskie: hokej na trawie” w Toruniu przyniósł wielkie emocje. W gronie rywalizujących drużyn najlepszy okazał się drugi zespół Stelli Gniezno, który w finale pokonał LKS Gąsawa. 

Cykl czterech turniejów – jeden odbył się w Toruniu, kolejny w najbliższą sobotę zaplanowany jest w w Łubiance (woj. kujawsko-pomorskie), a we wrześniu dwa identyczne turnieje odbędą się w Skierniewicach w Łódzkiem i w Gąsawie w Kujawsko-Pomorskiem – organizowany jest pod hasłem „Promujemy dyscypliny olimpijskie: hokej na trawie”. Każdorazowo bierze w nim udział osiem zespołów z województw kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i łódzkiego. Jego celem jest nie tylko zachęcenie najmłodszych do aktywności fizycznej, ale również do poznania tej bardzo popularnej w wielu miejscach na świecie dyscyplinie sportu. 

– Każdy z zaplanowanych turniejów tak naprawdę będzie festynem hokejowym, w trakcie którego będzie można poznać zasady gry oraz spróbować swoich sił na boisku przez dzieci, młodzież oraz całe rodziny. Jednocześnie prowadzimy akcję naboru młodych zawodników do klubowych sekcji hokeja na trawie – mówi Andrzej Makowski, koordynator cyklu, były trener Pomorzanina Toruń i reprezentacji Polski. 

W pierwszym turnieju w Toruniu najlepsza była Stella II Gniezno, która pokonała w finale LKS Gąsawa 4:0. Trzecie miejsce, po wygranej 1:0 nad gospodarzem imprezy, Pomorzaninem Toruń, zajęła ekipa Bałagany Łubianka. Kolejne miejsca zajęły Polonia Skierniewice, Stella I Gniezno i LKS Rogowo. Każdy z uczestników wszystkich turniejów otrzymuje pamiątkowy medal, a drużyny startujące w imprezie dostają, w zależności od zajętego miejsca, czek na określoną kwotę na zakup sprzętu hokejowego. 

Organizatorem cyklu imprez hokejowych jest „Stowarzyszenie Wczoraj Dzisiaj Jutro”, a projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. 

Filip Sobczak