Polski Związek Hokeja na Trawie

Startuje cykl turniejów dla młodzieży

Cykl turniejów hokeja na trawie dla dzieci i młodzieży to świetny pomysł nie tylko na aktywność fizyczną najmłodszych, ale i do poznania tej bardzo popularnej w wielu miejscach na świecie dyscyplinie sportu. W czerwcu i we wrześniu odbędą się cztery turnieje w województwach kujawsko-pomorskim i łódzkim.

– Tak naprawdę to w każdym turnieju będziemy mieli trzy w jednym, czyli klasyczny turniej hokeja z udziałem ośmiu drużyn, festyn hokejowy z możliwością zapoznania się z zasadami gry i spróbowania swoich sił na boisku przez dzieci, młodzież oraz całe rodziny, a także akcję naboru młodych zawodników do tej pięknej dyscypliny – mówi Andrzej Makowski, koordynator cyklu, były trener Pomorzanina Toruń.

Pierwsza impreza całego cyklu, organizowanego pod hasłem „Promujemy dyscypliny olimpijskie: hokej na trawie”, odbędzie się w najbliższą niedzielę, 20 czerwca, o godz. 10 na boisku Pomorzanina w Toruniu. 26 czerwca miłośnicy hokeja spotkają się w Łubiance (woj. kujawsko-pomorskie), a we wrześniu dwa identyczne turnieje odbędą się w Skierniewicach w Łódzkiem (18 września) i w Gąsawie w Kujawsko-Pomorskiem (25 września).

W Toruniu i sześć dni później w Łubiance grać będzie osiem drużyn – UKS Bałagany Łubianka, Stella Gniezno, Polonia Skierniewice, LKS Gąsawa, LKS Rogowo, Zdrój Ciechocinek, UKS Tarpany Gąsawa i gospodarz, czyli Pomorzanin Toruń. Zespoły zagrają w dwóch grupach eliminacyjnych po cztery zespoły, najlepsze dwie drużyny z każdej grupy spotkają się w półfinałach, kolejne dwie słabsze z obu grup zagrają o miejsca 5-8. Ciekawostką jest fakt, że w turnieju występować będą drużyny mieszane dziewcząt i chłopców z rocznika 2011 oraz młodszych.

– Przy boisku Pomorzanina stanie prawdziwe miasteczko hokejowe z wieloma atrakcjami. Strzały na bramkę, slalom z piłką, czy ćwiczenia zręcznościowe to tylko kilka przykładów zajęć dla młodych adeptów hokeja na trawie, którzy zechcą spróbować swych sił. Zajęcia poprowadzą doświadczeni ligowcy Pomorzanina Toruń, a na turnieju będzie też okazja do poznania legendy polskiego hokeja, olimpijczyka z Sydney, Rafała Grotowskiego, który jest wielokrotnym medalistą mistrzostw świata i Europy w rozgrywkach halowych, a obecnie szkoli zawodników Stelli Gniezno – dodaje Makowski.

Każdy z uczestników turnieju otrzyma pamiątkowy medal, a wszystkie drużyny startujące w imprezie otrzymają, w zależności od zajętego miejsca, czek na określoną kwotę na zakup sprzętu hokejowego. Młodzi adepci zjedzą też pyszny obiad i będą mieli zapewnione napoje.  

Organizatorem cyklu imprez hokejowych jest „Stowarzyszenie Wczoraj Dzisiaj Jutro”, a projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Więcej informacji pod adresem: http://wczorajdzisiajjutro.pl/hokej-na-trawie

Filip Sobczak