Polski Związek Hokeja na Trawie

Odszedł Jarosław Pluciński

W poniedziałek (10 maja) zmarł sędzia hokeja na trawie Jarosław Pluciński. Miał 48 lat.

Pluciński swoją przygodę z hokejem na trawie zaczynał jako zawodnik. Był hokeistą Sparty Gniezno. Po zakończeniu kariery został sędzią. Przez lata swojej „przygody z gwizdkiem” sędziował spotkania we wszystkich kategoriach wiekowych. Ostatnio oczywiście najwyższej klasy rozgrywkowej. 

Był lubianym i cenionym arbitrem na boisku oraz poza nim. Środowisko hokeja na trawie zapamięta go jako pozytywnego i sympatycznego człowieka.

Przyznam się, że nawet nie wiem, kiedy Jarek zaczął sędziować, bo w mojej świadomości był sędzią od zawsze. Jeszcze niedawno zamawiał nową koszulkę sędziowską i planował powrót na boisko. Zdecydowanie nie tak miało się to potoczyć – mówi Marcin Grochal z Kolegium Sędziów PZHT.

Wszystkie spotkania ligowe, które odbędą się w tym tygodniu zostaną uczczone minutą ciszy. Ponadto do końca sezonu ligowego 2020/21 sędziowie będą „gwizdać” z czarnymi opaskami na ramieniu.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w czwartek (13 maja) o godz. 11:00 w kościele pw. bł. Michała Kozala przy ul. Orzeszkowej w Gnieźnie. Dalsza część odbędzie się na cmentarzu św. Piotra i Pawła przy ul. Kłeckoskiej w Gnieźnie.

Składamy najserdeczniejsze wyrazy współczucia Rodzinie oraz Bliskim. Łączymy się w bólu.

Polski Związek Hokeja na Trawie

Filip Sobczak