Polski Związek Hokeja na Trawie

Nasze „młodzieżówki” zagrają na ME w Czechach i Austrii

Europejska Federacja Hokeja (EHF) poinformowała o terminach i miejscach przyszłorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Nasze reprezentacje zagrają w Czechach i Austrii.

Władze EHF zakwalifikowały poszczególne reprezentacje na podstawie klasyfikacji z 2019 roku. W związku z tym obie nasze kadry zagrają w grupie „B”, czyli na zapleczu „elity”. Podopieczni Jacka Adriana od 24 do 30 lipca 2022 r. będą rywalizować w czeskim Rakovniku. Biało-czerwoni zmierzą się z Austriakami, Białorusinami, Irlandczykami, Włochami, Turkami, Walijczykami oraz gospodarzami.

Z kolei podopieczne Alicji Koperskiej zagrają w tym samym terminie w Wiedniu. W stolicy Austrii wystąpią również Białorusinki, Czeszki, Francuzki, Irlandki, Włoszki, Ukrainki oraz gospodynie. 

– Możliwość reprezentowania kraju i tym samym konfrontacji z równieśnikami z innych państw jest motywacją do ciągłego podnoszenia swoich umiejętności. Mistrzostwa Europy zweryfikują nasz aktualny poziom. Mam nadzieję, że dobre przygotowanie reprezentacji młodzieżowych pozwoli realnie myśleć o miejscach premiujących do udziału w „elicie” w 2024 roku – mówi kierownik wyszkolenia PZHT Krzysztof Rachwalski.

Mistrzostwa Europy grupy B mężczyzn (Rakovnik 24-30 lipca 2022 r.)

Drużyny: Austria, Białoruś, Czechy, Irlandia, Włochy, Polska, Turcja, Walia

Mistrzostwa Europy grupy B kobiet (Wiedeń 24-30 lipca 2022 r.)

Drużyny: Austria, Białoruś, Czechy, Francja, Irlandia, Włochy, Polska, Ukraina

Filip Sobczak