Polski Związek Hokeja na Trawie

Nasze pomysły podobają się w Europie

Za nami posiedzenie komisji rozwoju EHF (Europejskiej Federacji Hokeja na Trawie). Ze względu na stan epidemii spotkanie zostało zorganizowane za pośrednictwem łączy internetowych.

Epidemia koronawirusa spowodowała, że zdecydowana większość spotkań musiała zostać przeniesiona do internetu. Tak też było z posiedzeniem komisji rozwoju EHF, które odbyło się w minioną sobotę (13 marca). W spotkaniu uczestniczył między innymi Piotr Wilkoński, który jest członkiem komisji.

Zebrani rozmawiali przede wszystkim o unijnych funduszach dla hokeja na trawie oraz popularyzacji naszej dyscypliny. Podczas posiedzenia niektóre kraje przedstawiły swoje pomysły. Co ciekawe programy, które realizuje Polski Związek Hokeja na Trawie spodobały się zebranym i zostały pochwalone przez Europejską Federację Hokeja na Trawie.

– W trakcie spotkania dowiedziałem się o wielu ciekawych pomysłach również dla naszego Związku – mówi Piotr Wilkoński. – Zaprezentowaliśmy również nasze programy – cieszy, że to, co robimy podoba się w Europie.

Wspomniane przez Wilkońskiego pomysły PZHT to oczywiście nasze sztandarowe projekty, czyli „Rośnij z hokejem” oraz „Hokej na piątkę”. Akcja „Rośnij z hokejem” była dedykowana hokeistkom i hokeistom w wieku 13-14 lat. Każdy klub w Polsce mógł powołać do niej trzech zawodników z jednego rocznika. Łącznie zostało zgłoszonych ponad 120 hokeistek i hokeistów. W związku z tym udało się nam utworzyć aż sześć grup (fioletowa, zielona, pomarańczowa, żółta, czerwona, niebieska) w czterech województwach. Z kolei „Hokej na piątkę” to program skierowany do zawodniczek i zawodników w kat. młodzik. Jego uczestnicy byli zgłaszani przez kluby – nie było limitów, bo projekt jest nastawiony na powszechność. Łącznie w „Hokejowej Bazie Talentów” zarejestrowaliśmy ponad 250 zawodniczek i zawodników.

Filip Sobczak