Polski Związek Hokeja na Trawie

Pandemiczny sezon przechodzi do historii

Za nami sezon 2020/21 w halowej odmianie hokeja na trawie. Poznaliśmy Halowych Mistrzów Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.

Ten sezon niewątpliwie przejdzie do historii. Był on bowiem rozgrywany podczas stanu epidemii. W związku z tym po pierwsze ruszył z opóźnieniem, a po drugie władze PZHT w jego trakcie musiały dostosowywać się do rządowych regulacji i wstrzymać rozgrywki. Miejmy nadzieję, że to ostatni taki sezon…

Tymczasem wczoraj poznaliśmy między innymi tryumfatora Hokej Superligi. Halowe Mistrzostwo Polski zdobył KS AZS AWF Poznań. Tym samym po 32 latach złote krążki wywalczył ktoś spoza trójki – WKS Grunwald Poznań, KS Pocztowiec Poznań, KS Pomorzanin Toruń. Z kolei ostatnie miejsce w SL zajął AZS Politechnika Poznańska. Ich miejsce zajmie KS Stella Gniezno, który zwyciężył w 1. lidze. W najwyższej klasie rozgrywkowej pozostaje LKS Rogowo, który pokonał w meczu barażowym Bałagany Rustico Łubianka 7:4. 

Również w niedzielę zakończyły się rozgrywki o Halowe Mistrzostwo Polski seniorek. Złoto po raz pierwszy w historii zdobył LKS Rogowo. Srebrne medale wywalczyły hokeistki AZS Politechnika Poznańska, a brązowe UKS Orient II Łozina. 

Ciekawie było również w rozgrywkach juniorskich. Halowe Mistrzostwo Polski juniorów zdobył LKS Gąsawa. Podopieczni Macieja Wrzesińskiego w finale pokonali UKS SP5 Swarek Swarzędz. W pozostałych kategoriach Swarek był już bezkonkurencyjny. Złote medale klub z Wielkopolski zdobył w rozgrywkach o HMP juniorek młodszych, juniorów młodszych oraz juniorek.

W sezonie halowym 2020/21 ze względu na epidemię koronawirusa hokeiści musieli rozgrywać mecze przy pustych trybunach, jednak kibice mogli śledzić rozgrywki za pośrednictwem naszych mediów. Miejmy nadzieję, że w sezonie na otwartych boiskach będziemy mogli się już spotkać na hokejowych arenach. Sezon „trawiasty” startuje w połowie marca.

Klasyfikacja końcowa HMP mężczyzn:

 1. KS AZS AWF Poznań
 2. WKS Grunwald Poznań
 3. KS Pomorzanin Toruń
 4. UKH Start 1954 Gniezno
 5. KS Warta Poznań
 6. LKS Gąsawa
 7. LKS Rogowo
 8. AZS Politechnika Poznańska

Klasyfikacja końcowa HMP kobiet:

 1. LKS Rogowo
 2. AZS Politechnika Poznańska
 3. UKS Orient II Łozina
 4. LKS Gąsawa
 5. UKHT Ósemka TG

Medaliści HMP juniorów:

 1. LKS Gąsawa
 2. UKS SP5 Swarek Swarzędz
 3. UKH Start 1954 Gniezno

Medalistki HMP juniorek:

 1. UKS SP5 Swarek Swarzędz
 2. LKS Gąsawa
 3. AZS Politechnika Poznańska

Medaliści HMP juniorów młodszych:

 1. UKS SP5 Swarek Swarzędz
 2. LKS Gąsawa
 3. KS AZS AWF Poznań

Medalistki HMP juniorek młodszych:

 1. UKS SP5 Swarek Swarzędz
 2. UKS Orient II Łozina
 3. KKS Kolejarz Gliwice

Filip Sobczak