Polski Związek Hokeja na Trawie

W marcu wracają również juniorzy i juniorki

Podczas poniedziałkowego (15 lutego) spotkania dot. rundy wiosennej 2020/21 omówiono również rozgrywki w kat. junior. 

Już za miesiąc laskarze wrócą na boiska otwarte. We wtorek zaprezentowaliśmy pomysły PZHT na najbliższe tygodnie w kat. senior, dziś omawiamy strategie dla kat. junior.

W lidze juniorów trzeba będzie nadrobić zaległości – do rozegrania jest kilka pojedynczych meczów z rundy jesiennej oraz cała V kolejka – odbędzie się ona 28 marca. PZHT wstępnie ustalił również, że spotkania o medale MP juniorów zostaną zorganizowane w środę 23 czerwca.

Zdecydowanie więcej do nadrobienia mają juniorki. W rundzie jesiennej nie zostało rozegranych aż 11 spotkań – osiem z nich ma się odbyć 13, 14 oraz 27 marca, a kolejne trzy muszą być przeprowadzone do 31 maja. Ponadto Wydział Gier i Dyscypliny poinformował, że w lidze juniorek dopuszcza rozegranie wybranych spotkań II rundy rozgrywek w dni robocze po wcześniejszym poinformowaniu PZHT. 

W lidze juniorek termin fazy Play-Off uzależniony jest od ostatecznej decyzji Niemieckiego Związku Hokeja na Trawie dot. daty polsko-niemieckiej współpracy młodzieży. Planujemy, że Finały odbędą się w weekend 26-27 czerwca.

Filip Sobczak