Polski Związek Hokeja na Trawie

Zagramy na Mistrzostwach Europy na Półwyspie Iberyjskim

Kolejne Halowe Mistrzostwa Europy mężczyzn oraz kobiet odbędą się w 2022 roku. Nasze reprezentacje będą rywalizować w grupie „B”. Mężczyźni w Portugalii, a kobiety w Hiszpanii. Poznaliśmy rywali biało-czerwonych.

Europejska Federacja Hokeja na Trawie (EHF) w listopadzie opublikowała daty i organizatorów kolejnych Halowych Mistrzostw Europy. Kilka tygodni poznaliśmy podział na grupy. Władze EHF przydzieliły reprezentacje do dywizji na podstawie ostatecznego rankingu z 2020 roku.

Reprezentacje Polski zagrają w drugiej dywizji na Półwyspie Iberyjskim. Panowie w portugalskim Paredes od 14 do 16 stycznia 2022 roku. Biało-czerwoni trafili do grupy z Chorwatami, Turkami oraz Hiszpanami, w drugiej grupie zagrają Ukraińcy, Portugalczycy, Słowacy oraz Włosi.

Z kolei kobiety będą rywalizować w hiszpańskim Ourense od 21 do 23 stycznia 2022 roku. Podopieczne Janusza Micała zagrają w pierwszej fazie z Litwinkami, Irlandkami i Szkotkami. W drugiej grupie znalazły się Hiszpanki, Szwajcarki, Belgijki oraz Chorwatki.

Najlepsze reprezentacje Europy zagrają w Niemczech. Oba turnieje – mężczyzn oraz kobiet – zostaną zorganizowane w Hamburgu. 

Filip Sobczak