Polski Związek Hokeja na Trawie

Mirosław Juszczak odchodzi z Zarządu PZHT

W poniedziałek (25 stycznia) Mirosław Juszczak zrezygnował z członkostwa w Zarządzie PZHT. Powodem są sprawy osobiste oraz zawodowe.

Mirosław Juszczak nie jest już członkiem Zarządu Polskiego Związku Hokeja na Trawie. Na początku bieżącego tygodnia poinformował prezesa Zarządu, że jest zmuszony zrezygnować z dotychczasowej działalności w strukturach PZHT. Juszczak nie ukrywa, że w ostatnim czasie w jego życiu osobistym oraz zawodowym nastąpiło sporo zmian. W związku z tym musiał zrezygnować z pracy w Zarządzie PZHT i oddać swoje miejsce osobie, która będzie mogła więcej czasu poświęcić na rzecz polskiego hokeja na trawie.

– Dziękuję Mirkowi za dotychczasową działalność. Szanuję jego decyzję, bo wiem, że rodzina jest najważniejsza. Aczkolwiek oczywiście żałuję, że nie będzie już mógł działać w naszych strukturach. Mirosław to nie tylko prawie dwustukrotny reprezentant Polski, ale także osoba przygotowana merytorycznie do pracy w związku sportowym – mówi prezes PZHT Jacek Sobolewski.

Mirosław Juszczak to 173-krotny reprezentant Polski.

Mirosław Juszczak zasiadał w Zarządzie Polskiego Związku Hokeja na Trawie od ponad trzech lat. Do struktur naszej Federacji został powołany 4 listopada 2017 roku, kiedy nowym prezesem PZHT został Jacek Sobolewski. Aktualnie Zarząd PZHT liczy 9 osób – prezes Jacek Sobolewski, wiceprezes Rafał Grotowski, wiceprezes Tomasz Lewandowski, Marian Koperski, Zbigniew Rachwalski, Dawid Gawrysiak, Łukasz Czubaszewski, Robert Rymer, Jakub Seraczyn. 

Już niedługo skład Zarządu zostanie uzupełniony – na 1 lutego zaplanowano Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Delegatów, podczas którego zostaną wybrani nowi członkowie Zarządu.

Filip Sobczak