Polski Związek Hokeja na Trawie

Inspirujący #3: Arkadiusz Matuszak

W ramach akcji „Inspirujący” Polski Związek Hokeja na Trawie wyróżnia Arkadiusza Matuszaka, 132-krotnego reprezentanta Polski.

Matuszak w czerwcu zeszłego roku postanowił zakończyć swoją karierę po 30 latach gry w hokeja na trawie. Nie rozstał się jednak z dyscypliną i teraz przekazuje swoją ogromną wiedzę oraz doświadczenie jako trener. W minionych miesiącach jego pomoc dla polskiego hokeja na trawie była bezcenna. Popularny „Benny” przede wszystkim pomógł w pozyskaniu i zakupie specjalistycznego sprzętu dla utalentowanych polskich bramkarzy, którzy uczestniczą w programach „Rośnij z hokejem” i „Hokej na piątkę – Mały wielki Polak”.

Ponadto Matuszak w lipcu zorganizował oryginalny trening bramkarski na kompleksie AWF w Poznaniu. Było to największe wydarzenie dla bramkarzy w historii polskiego hokeja na trawie. W treningu mogli wziąć udział wszyscy chętni – niezależnie od wieku. Łącznie w zajęciach uczestniczyło kilkudziesięciu golkiperów z wielu polskich klubów. Każdy mógł porozmawiać z popularnym „Bennym” indywidualnie czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. 132-krotny reprezentant Polski był też jednym z trenerów w ramach programu „Rośnij z hokejem”.

*

Akcja Inspirujący

Epidemia koronawirusa sprawiła, że musieliśmy na chwilę się zatrzymać i przemyśleć wiele tematów. W związku z tym w trakcie minionych miesięcy trenowaliśmy i graliśmy zdecydowanie mniej niż w poprzednich latach. Właśnie dlatego Polski Związek Hokeja na Trawie wyjątkowo postanowił wyróżnić ludzi, którzy poza boiskiem przyczynili się do rozwoju, popularyzacji i dobrego wizerunku naszej dyscypliny. Nasi bohaterowie są wybierani przez pracowników Polskiego Związku Hokeja na Trawie. Nagrody ufunduje prezes naszej Federacji Jacek Sobolewski.

Filip Sobczak