Polski Związek Hokeja na Trawie

Inspirujący #2: Bartosz Żywiczka

Kolejnym bohaterem wyróżnionym w ramach naszej akcji „Inspirujący” jest Bartosz Żywiczka, asystent trenera reprezentacji Polski mężczyzn oraz zawodnik KS Pomorzanin Toruń.

Bartosz Żywiczka kilka miesięcy temu wyciągnął człowieka z pożaru i uratował mu życie. Do tego zdarzenia doszło w czerwcu 2020 roku w kamienicy przy ul. Słowackiego w Toruniu. Paliło się w mieszkaniu sąsiada Żywiczki. Zawodnik Pomorzanina ruszył z pomocą – najpierw gasił ogień wodą, a potem wyciągnął nieprzytomnego mężczyznę z mieszkania.

– Kiedy udało się ugasić płomienie, zauważyłem, że na podłodze leży sąsiad. Próbowałem go ocucić, ale był wyraźnie zamroczony. Wyciągnąłem go za nogi na korytarz. Czułem, jak mnie przydusza, dlatego poprosiłem sąsiadów o pomoc w przetransportowaniu rannego na dół kamienicy – mówił Bartosz Żywiczka.

Służby na drugi dzień nieoficjalnie przyznawały, że gdyby nie bohaterskie zachowanie Bartosza Żywiczki, to raczej nie udałoby się uratować życia człowiekowi, który znajdował się w płonącym mieszkaniu.

Dziękujemy Bartoszowi za bohaterską postawę!

*

Akcja Inspirujący

Epidemia koronawirusa sprawiła, że musieliśmy na chwilę się zatrzymać i przemyśleć wiele tematów. W związku z tym w trakcie minionych miesięcy trenowaliśmy i graliśmy zdecydowanie mniej niż w poprzednich latach. Właśnie dlatego Polski Związek Hokeja na Trawie wyjątkowo postanowił wyróżnić ludzi, którzy poza boiskiem przyczynili się do rozwoju, popularyzacji i dobrego wizerunku naszej dyscypliny. Nasi bohaterowie są wybierani przez pracowników Polskiego Związku Hokeja na Trawie. Nagrody ufunduje prezes naszej Federacji Jacek Sobolewski.


Filip Sobczak