Polski Związek Hokeja na Trawie

Inspirujący #1: Marlena Rybacha

Rozpoczynamy ogłaszanie bohaterów 2020 roku w ramach naszej akcji “Inspirujący”. Pierwszą laureatką jest Marlena Rybacha, kapitan reprezentacji Polski oraz zawodniczka HC Oranje Rood.

Marelna Rybacha w czasie tak zwanego pierwszego lockdownu (na wiosnę) codziennie przez 50 dni publikowała w mediach społecznościowych treningi poprawiające kondycję, siłę oraz szybkość. Mogli z nich bezpłatnie skorzystać wszyscy zainteresowani. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Została zauważona również przez Międzynarodową Federację Hokeja na Trawie (FIH). 

– To właśnie treningi dodają mi energii w tym trudnym okresie. Chcę pomóc przetrwać ten czas nie tyko sobie, lecz także wszystkim hokeistom. Nie każdy wie, jak zrobić dobry trening biegowy czy siłowy. Jeśli komuś w ten sposób pomogę i zainspiruję, żeby być fit, to mnie to mega ucieszy! – mówiła Rybacha.

Dziękujemy Marlenie za bezinteresowane zaangażowanie na rzecz społeczności hokeja na trawie!

*

Akcja Inspirujący

Epidemia koronawirusa sprawiła, że musieliśmy na chwilę się zatrzymać i przemyśleć wiele tematów. W związku z tym w trakcie minionych miesięcy trenowaliśmy i graliśmy zdecydowanie mniej niż w poprzednich latach. Właśnie dlatego Polski Związek Hokeja na Trawie wyjątkowo postanowił wyróżnić ludzi, którzy poza boiskiem przyczynili się do rozwoju, popularyzacji i dobrego wizerunku naszej dyscypliny. Nasi bohaterowie są wybierani przez pracowników Polskiego Związku Hokeja na Trawie. Nagrody ufunduje prezes naszej Federacji Jacek Sobolewski.

Filip Sobczak