Polski Związek Hokeja na Trawie

PZHT zorganizuje Mistrzostwa Polski młodzików

Przełomowa decyzja władz Polskiego Związku Hokeja na Trawie. W tym roku odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski w kategorii młodzik.

Na wtorkowym (5 stycznia) zarządzie PZHT zebrani zdecydowali, że od tego roku kolejna kategoria wiekowa będzie rywalizować o medale Mistrzostw Polski. W najbliższych miesiącach nasza Federacja zorganizuje Halowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski w kategorii Młodzik.

Dotychczas dzieci i młodzież z tej kategorii wiekowej rywalizowali tylko w swoich okręgach i zdobywali medale w regionalnych mistrzostwach. PZHT nie zamierza likwidować tego dobrze działającego systemu, ale dołożyć kolejny etap. Co to oznacza?

– Chcemy, żeby młodzi hokeiści po prostu grali o większą stawkę. Teraz warto dobrze grać w swoim okręgu, czyli w eliminacjach, bo zwycięzcy regionalnych rozgrywek awansują do Mistrzostw Polski, które zorganizuje nasza Federacja – mówi prezes PZHT Jacek Sobolewski.

Najpierw młodzi hokeiści będą rywalizować w hali. Pierwszy etap będzie toczyć się w okręgach: Wielkopolskim, Śląskim, Dolnośląskim, Kujawsko-Pomorskim, Opolskim oraz Łódzkim. Zwycięzcy zagrają w finałach Halowych Mistrzostw Polski 13 i 14 marca br. Podobnie będzie na boiskach otwartych.

– Młodzik to grupa wiekowa z ogromnym potencjałem. Możemy go dostrzec między innymi w aktualnie realizowanym przez nas programie „Hokej na piątkę – Mały wielki Polak” – mówi Jacek Sobolewski. – Do podjęcia tej przełomowej decyzji przekonały nas również letnie kampy hokejowe „Rośnij z hokejem”.

Regulaminy HMP i MP w kat. Młodzik są już dostępne na stronie Polskiego Związku Hokeja na Trawie w zakładce REGULAMINY I PRZEPISY. Zapraszamy do lektury.

Filip Sobczak