Polski Związek Hokeja na Trawie

Boisko pod balonem dla hokeja na trawie

W tym tygodniu Polski Związek Hokeja na Trawie odebrał boisko pod balonem. To obiekt, w którym będzie można grać w hokej na trawie przez cały rok.

Hala jest zlokalizowana tuż obok siedziby Polskiego Związku Hokeja na Trawie przy ul. Starołęckiej w Poznaniu. Przez ostatni rok władze PZHT prowadziły rozmowy z Urzędem Miasta Poznania w sprawie udostępnienia boiska. Zakończyły się one sukcesem i w tym tygodniu odebraliśmy halę. 

Już niedługo obiekt zostanie zmodernizowany i w pełni dostosowany do gry w hokej na trawie. Dzięki temu pod balonem będzie można grać w naszą dyscyplinę również w trakcie zimy. Za pośrednictwem strony PZHT oraz naszych mediów społecznościowych będziemy na bieżąco informować o postępach prac.

– Myślę, że hala przyczyni się do rozwoju hokeja na trawie. Bardzo dziękujemy urzędnikom z poznańskiego magistratu, a w szczególności Ewie Bąk, która z ogromnym entuzjazmem podeszła do naszego pomysłu, czyli udostępnienia nam obiektu na potrzeby działalności PZHT. Obiecuję, że wykorzystamy go efektywnie – mówi prezes PZHT Jacek Sobolewski.

Filip Sobczak