Polski Związek Hokeja na Trawie

Ruszamy z projektem „Hokej na piątkę – Mały wielki Polak”

W tym tygodniu rozpoczynamy zabawę w ramach nowego programu „Hokej na piątkę – Mały wielki Polak”. Finansowany przez resort sportu projekt ma podnieść ogólny poziom wyszkolenia wśród młodych hokeistek i hokeistów na trawie.

„Hokej na piątkę – Mały wielki Polak” to program skierowany do zawodniczek i zawodników w kat. młodzik (roczniki 2008 i 2009). Kilka tygodni temu uczestnicy byli zgłaszani przez kluby – nie było limitów, bo projekt jest nastawiony na powszechność. Łącznie w „Hokejowej Bazie Talentów” zarejestrowaliśmy ponad 250 zawodniczek i zawodników.

Ze względu na panującą w naszym kraju epidemiię koronawirusa projekt zostanie przeprowadzony w formie hybrydowej. W jaki sposób? Uczestnicy będą wykonywać ćwiczenia, które będą demonstrowane na filmikach na YouTube przez wykwalifikowanych trenerów oraz zawodników kadr narodowych. Zadaniem będzie nie tylko jak najlepsze wykonanie, ale również dostarczenie trenerom filmu z wykonanymi zadaniami.

Po pozytywnej ocenie przyswojenia danej umiejętności zawodnik otrzymuje odznakę. Każda umiejętność posiada osobną odznakę np. atomowe podanie, piorunijący backhand, precyzyjne podanie. Odznaka ma formę naklejki z hologramem, którą można przykleić na laskę hokejową – tłumaczy Mateusz Grochal, koordynator projektu.

Kiedy uczestnik zbierze pięć odznak, to ukończy pierwszy poziom i będzie mógł przejść do drugiego itd. Łącznie do zdobycia będzie 25 odznak. – Zebranie przez uczestnika wszystkich odznak i przejście przez wszystkie poziomy automatycznie kwalifikuje go do regionalnego etapu programu „Rośnij z hokejem”. Ponadto za ukończenie wszystkich poziomów uczestnik otrzyma nagrodę indywidualną – dodaje Grochal.

W najbliższych dniach będziemy prezentować klipy szkoleniowe za pośrednictwem naszych mediów. Zachęcamy do oglądania, wykonywania ćwiczeń i podnoszenia hokejowych umiejętności. 

Filip Sobczak