Polski Związek Hokeja na Trawie

Jak będzie wyglądać sezon halowy? #2

We wtorek (17 listopada) odbyło się drugie spotkania ws. sezonu halowego 2020/21. Tym razem rozmawialiśmy o rozgrywkach seniorek, juniorek i juniorów.

Podczas spotkania ustalono, że liga seniorek odbędzie się w systemie turniejowym. Zostaną rozegrane cztery turnieje – 5 meczów w każdym turnieju. Każdy zespół rozegra dwa mecze w turnieju i 8 w sezonie. Liga juniorek również odbędzie się w systemie turniejowym. Zostaną rozegrane 4 turnieje – 5 meczów w każdym turnieju. Każdy zespół rozegra 2 mecze w turnieju i 8 w sezonie. Zaś liga juniorów będzie podzielona na 2 grupy eliminacyjne. Zostaną rozegrane 3 turnieje eliminacyjne w każdej z grup (każda z drużyn jest organizatorem jednego z nich). Potem odbędą się mecze półfinałowe i pojedynki o medale.

W trakcie turniejów spotkania będą rozgrywane w systemie czasowym 4×10 minut, ale czas będzie zatrzymywany na krótkie rogi, pomiędzy pierwszą i drugą kwartą oraz trzecią i czwartą będzie minuta przerwy, a pomiędzy drugą a trzecią trzy minuty. 

Zgromadzeni rozmawiali również o aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju oraz na temat obostrzeń, które będą obowiązywać podczas spotkań ligowych. Ustalono również, że sezon będzie uznany za zakończony tylko w przypadku kiedy zostanie rozegrane więcej niż 50 proc. spotkań. Wówczas klasyfikacja zostanie sporządzona na podstawie aktualnej tabeli.

O wszystkich szczegółowych ustaleniach Polski Związek Hokeja na Trawie będzie systematycznie informować za pośrednictwem oficjalnych komunikatów, które ukażą się na stronie internetowej naszej Federacji.

Fot. Paweł Siczyński

Filip Sobczak