Polski Związek Hokeja na Trawie

Jak będzie wyglądać sezon halowy? #1

W poniedziałek (16 listopada) odbyło się pierwsze z dwóch zaplanowanych na ten tydzień spotkań dot. rozgrywek halowych w sezonie 2020/21. Wczoraj rozmawiali przedstawiciele klubów Hokej Superligi oraz I ligi, a dziś spotkają się przedstawiciele klubów seniorek, juniorek i juniorów.

Podczas poniedziałkowego spotkania ustalono, że sezon 2020/21 w I lidze rozpocznie się 11 grudnia 2020 roku, a w Hokej Superlidze tydzień później. PZHT planuje, że sezon halowy potrwa do końca lutego. Spotkania ligowe będą rozgrywane w systemie czasowym 4×15 minut. Nie będzie zatrzymywania czasu na krótkie rogi, pomiędzy pierwszą i drugą kwartą oraz trzecią i czwartą będą dwie minuty przerwy, a pomiędzy drugą a trzecią pięć minut.

Zgromadzeni rozmawiali również o aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju oraz na temat obostrzeń, które będą obowiązywać podczas spotkań ligowych. Ustalono również, że sezon będzie uznany za zakończony tylko w przypadku kiedy zostanie rozegrane więcej niż 50 proc. spotkań. Wówczas klasyfikacja zostanie sporządzona na podstawie aktualnej tabeli.

O wszystkich szczegółowych ustaleniach Polski Związek Hokeja na Trawie będzie systematycznie informować za pośrednictwem oficjalnych komunikatów, które ukażą się na stronie internetowej naszej Federacji.

Dziś (17 listopada) odbędzie się spotkanie z przedstawicielami klubów seniorek, juniorek i juniorów. Gospodarzami spotkania będą przewodniczący Wydziału Gier i Dyscypliny PZHT Robert Rymer oraz Kierownik Wyszkolenia PZHT Krzysztof Rachwalski. Każdy z uczestników spotkania będzie musiał zainstalować na swoim komputerze lub urządzeniu mobilnym aplikację ZOOM, a następnie kliknąć w podany przez organizatora link.

Fot. Tomasz Michalczuk

Filip Sobczak