Polski Związek Hokeja na Trawie

Turnieje EuroHockey Indoor Club Championships 2021 odwołane

Zarząd Europejskiej Federacji Hokeja na Trawie (EHF) zdecydował, że ze względu na epidemię COVID-19 wszystkie turnieje EuroHockey Indoor Club Championships w 2021 roku zostały odwołane. 

Nie mamy innego wyjścia, jak tylko odwołać sezon mistrzostw EuroHockey Indoor Club w 2021 roku. W przeciwieństwie do Halowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy nie mamy odpowiedniego „okienka” w 2021 roku, dlatego podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich turniejów – mówi wiceprezes EHF Walter Kapounek.

W pierwszej dywizji Halowego Pucharu Europy w tureckiej Alanyi Polskę miał reprezentować KS Pomorzanin Toruń, mistrz Polski z 2020 roku. „Pomorek” trafił do grupy „A”, gdzie miał zmierzyć się z: Rot-Weiss Koln (Niemcy), FC Barcelona (Hiszpania) oraz HK Zelina (Chorwacja). W drugiej grupie mieli zagrać: Post SV (Austria), HC Mińsk (Białoruś), Dinamo Elektrostal (Rosja) oraz gospodarze Gaziaantep Polisgücü SK (Turcja).

Dziś wiemy, że wyjazd niestety został odwołany. EHF zdecydował jednak, że związki narodowe będą mogły zdecydować, które drużyny zgłoszą jako swoich przedstawicieli na turnieje w 2022 roku. – Zgadzam się z wczorajszym komentarzem naszej prezes Marijke Fleuren, że mamy nadzieję, że cała europejska rodzina hokejowa pozostanie bezpieczna i zdrowa. Nie możemy się doczekać powrotu na nasze imprezy EuroHockey – dodaje Kapounek.

Fot. Tomasz Michalczuk

Filip Sobczak