Polski Związek Hokeja na Trawie

Projekt Partnerski ERASMUS + Sport z udziałem PZHT otrzymał dofinansowanie!

Polski Związek Hokeja na Trawie ma przyjemność poinformować, że wraz z dziwięcioma innymi organizacjami otrzymał dofinansowanie na realizację projektu Aspire and Inspire Youth Leadership. Projekt nakierowany będzie na wsparcie młodych osób oraz kreowanie przyszłych liderów struktur sportowych. 

Celem projektu Aspire and Inspire Youth Leadership będzie zapewnienie długoterminowego programu reform niezbędnych do tego, aby sport nadal odgrywał kluczową rolę w społeczeństwie poprzez zasady dobrego zarządzania. Kluczowa będzie pomoc młodym liderom w rozwijaniu się i inspirowanie ich do spełniania marzeń, wysłuchiwania ich opinii i przyjmowania wyższych ról przywódczych w administracji sportowej. Efektem projektu ma być zakładanie lub prowadzenie klubu, dołączenie do zespołu zarządzającego organizacją sportową i / lub bycie ostatecznie odpowiedzialnym za prowadzenie (europejskiej) dużej imprezy sportowej.

Gino Schilders, prezes Czeskiego Związku Hokeja na Trawie, i pomysłodawca projektu uważa że projekt AIYL poprawi różnorodność w zarządzaniu i podejmowaniu decyzji, co doprowadzi do lepszego zarządzania organizacjami. Wszystko to można osiągnąć, pracując zgodnie z zasadami dobrego zarządzania i przestrzegając wartości UE i olimpijskich jako głównych czynników.

Poza PZHT w projekcie bierze udział dziewięć organizacji w tym EHF (Europejska Federacja Hokeja na Trawie), Uniwersytet z Kopenhagi, organizacje SportsinQ (Holandia) i StreetGames (Wielka Brytania) oraz hokejowe Związki z Danii, Szwecji, Walii i Ukrainy. Liderem projektu jest Czeski Związek Hokeja na Trawie.

– Łącznie wpłynęło w tym roku do Komisji Europejskiej 1142 wniosków w ramach programu Erasmus + Sport, a do dofinansowania wybrano 315 projektów. Jestem bardzo wdzięczna, że EACEA okazała zaufanie EHF i naszym partnerom w realizacji trzech nowych projektów, które umożliwią EHF dalsze wsparcie dla naszych krajów członkowskich – mówi Marijke Fluren, prezydent EHF.

– Ogromne słowa uznania należą się prezesowi Czeskiego Związku Hokeja na Trawie – Gino Schildersowi. To właśnie on, jako lider projektu, zachęcił nas do podjęcia się wspólnego tworzenia aplikacji oraz złożenia jej w Komisji Europejskiej. Liczę na to, że projekt przyczyni się do wzrostu partycypacji młodych osób w strukturach sportowych oraz zachęci do postaw proaktywnych. Cieszę się, że jesteśmy w środowisku międzynarodowym postrzegani jako wiarygodny partner, a nasze dotychczasowe inicjatywy spotykają się ze sporym uznaniem. Otrzymane finansowanie świadczy nie tylko o dużym zaufaniu ze strony EACEA, ale to też duża odpowiedzialność – mówi Mateusz Grochal z PZHT.

Początek programu zaplanowano na styczeń 2021, a potrwa on do końca 2023 roku.

Filip Sobczak