Polski Związek Hokeja na Trawie

Waldemar Rataj selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 18

Waldemar Rataj został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski mężczyzn do lat 18. W jego sztabie będą pracować między innymi Paweł Bratkowski, Damian Just oraz Michał Wachowiak.

– Waldek to bardzo perspektywiczny trener. Pomimo młodego wieku był już trenerem współpracującym w wielu sztabach szkoleniowych naszych kadr. Dlatego jestem pewien, że jest nie tylko dobrze przygotowany merytorycznie, ale ma niezbędne doświadczenie. Ponadto cieszy się szacunkiem w naszym środowisku i ma świetny kontakt z młodymi zawodnikami – mówi prezes PZHT Jacek Sobolewski.

Rataj po raz pierwszy w swojej trenerskiej karierze obejmie stanowisko pierwszego szkoleniowca. Wcześniej był trenerem współpracującym między innymi w reprezentacjach mężczyzn do lat 18 i 21 oraz kobiet do lat 21. W 2015 roku zdobył wraz z reprezentacją M-21 srebrny medal na Halowych Mistrzostwach Europy w Toruniu, a rok później z kadrą M-18 wywalczył awans do „elity” na Mistrzostwach Europy gr. B w Glasgow. W przyszłym roku już jako selekcjoner Rataj poprowadzi biało-czerwonych w Mistrzostwach Europy w Wiedniu. Pierwotnie impreza miała odbyć się kilka miesięcy temu, ale ze względu na epidemię koronawirusa została przełożona o 12 miesięcy. 

34-latek skompletował swój sztab szkoleniowy. Ratajowi będą pomagać między innymi były kapitan reprezentacji Polski Paweł Bratkowski, zawodnik KS Warta Poznań Michał Wachowiak oraz Damian Just. Sztab uzupełni fizjoterapeuta Mikołaj Juszczak, który w przeszłości współpracował z kadrą M-18.

Waldemar Rataj aktualnie jest zawodnikiem KS Warta Poznań. Poza boiskiem pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w dwóch szkołach – SP 25 w Poznaniu oraz SP w Siekierkach Wielkich. Ponadto jest trenerem współpracującym w drużynie juniorów KS Warta Poznań. 

Filip Sobczak