Polski Związek Hokeja na Trawie

Polacy zagrają w Portugalii, Polki w Hiszpanii

Europejska Federacja Hokeja na Trawie (EHF) opublikowała terminy i miejsca imprez halowych w 2022 roku. Reprezentacje Polski mężczyzn oraz kobiet będą walczyć o awans do „elity”.

Podopieczni Dariusza Rachwalskiego zagrają od 14 do 16 stycznia w portugalskim Paredes. Biało-czerwoni o awans będą rywalizować z Chorwatami, Hiszpanami, Włochami, Słowakami, Turkami, Ukraińcami oraz gospodarzami. Z kolei kobiety zagrają w hiszpańskim Ourense od 21 do 23 stycznia. W turnieju wezmą udział również Belgijki, Chorwatki, Hiszpanki, Irlandki, Litwinki, Szkotki oraz Szwajcarki.

Indoor Championship II (mężczyźni) – Paredes (POR), Pavilhão Rota dos Móveis – 14-16 stycznia 2022 r.

Drużyny: Chorwacja, Hiszpania, Włochy, Polska, Portugalia, Słowacja, Turcja, Ukraina

Indoor Championship II (kobiety) – Ourense (HISZ), Pazo dos Deportes – 21-23 stycznia 2022 r.

Drużyny: Belgia, Chorwacja, Hiszpania, Irlandia, Litwa, Polska, Szkocja, Szwajcaria

Halowe Mistrzostwa Europy mężczyzn oraz kobiet odbędą się od 12 do 16 stycznia 2022 roku w Niemczech. Hala, na której zostaną rozegrane finały nie jest jeszcze znana. – Uważamy, że podjęliśmy naprawdę doskonałą decyzję, aby przyznać niemieckiej Federacji wspólne zawody mężczyzn i kobiet. Halowa odmiana hokeja na trawie zajmuje w sercach niemieckiej rodziny hokejowej szczególne miejsce. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie imprezy – mówi Marijke Fleuren, prezydent EHF.

Filip Sobczak