Polski Związek Hokeja na Trawie

Trwają Mistrzostwa Polski w Toruniu [TRANSMISJE, WYNIKI]

W Toruniu zostaną rozegrane Finały Mistrzostw Polski w juniorek i juniorów młodszych w hokeju na trawie. Impreza odbędzie się od 18 do 20 września na obiekcie przy ul. Szosa Chełmińska 75.

Na ten moment młodzi hokeiści czekali nieco dłużej niż zwykle. Finały Mistrzostw Polski w hokeju na trawie zazwyczaj rozgrywane są w wakacje, jednak tym razem plany sportowców pokrzyżowała epidemia koronawirusa. Na szczęście Mistrzostwa udało się zorganizować dwa miesiące później. Zostaną one rozegrane od 18 do 20 września w Toruniu.

– Cieszy się, że Polski Związek Hokeja na Trawie zdecydował się postawić na Toruń. Zespół z naszego miasta będzie reprezentowany w turnieju chłopców i turnieju dziewczynek – mówi jeden z organizatorów Łukasz Kościelski. – Jednak myślę, że nie tylko to przekonało władzę naszej Federacji. W Toruniu mamy świetny obiekt oraz osoby zaangażowane na rzecz hokeja. Mam nadzieję, że potwierdzi się to w trakcie najbliższego weekendu.

W turnieju chłopców wystąpi sześć zespołów – HKS Siemianowiczanka, UKS SP5 Swarek Swarzędz, LKS Gąsawa, KKS Kolejarz Gliwice, KS Warta Poznań oraz gospodarze KS Pomorzanin Toruń. Z kolei w turnieju dziewczynek zagrają cztery drużyny – KS Hokej Start Brzeziny, UKS SP5 Swarek Swarzędz, KKS Kolejarz Gliwice oraz gospodynie KS Pomorzanin Toruń. Oba turnieje będą rozgrywane systemem „każdy z każdym”.

Transmisje LIVE. 👇
http://pzht.pl/2020/09/18/transmisje-live-z-mp-w-toruniu/

Wyniki LIVE. 👇
https://mpjm.sportigio.eu

https://mpjm-k.sportigio.eu

Fot. Kacper Gajtkowski

Filip Sobczak