Polski Związek Hokeja na Trawie

Konkurs na selekcjonera reprezentacji kobiet wciąż nierozstrzygnięty

O wyborze selekcjonera reprezentacji Polski kobiet oraz kadry K-23 zadecydują dodatkowe rozmowy – taką decyzję podjął Zarząd Polskiego Związku Hokeja na Trawie. W konkursie pozostało dwóch szkoleniowców, jeden z polski oraz jeden z zagranicy.

W pierwszym etapie konkursu do komisji konkursowej wpłynęły 22 oferty. Ostatecznie do następnego zakwalifikowały się trzy kandydatury – jedna od trenera z zagranicy oraz dwie od szkoleniowców z Polski. W ostatnich tygodniach komisja konkursowa, po przeprowadzeniu rozmów z trojgiem kandydatów, przedstawiła rekomendacje Zarządowi.

W czwartek (3 września) w siedzibie PZHT odbyło się zebranie Zarządu Polskiego Związku Hokeja na Trawie. Ostatecznie zebrani zdecydowali, że z dwojgiem kandydatów zostaną przeprowadzone dodatkowe rozmowy. 

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu Zarząd Polskiego Związku Hokeja na Trawie ogłosił konkurs na selekcjonera reprezentacji Polski kobiet oraz kadry K-23. Nowy szkoleniowiec będzie łączyć te dwie funkcje. PZHT podpisze z nim kontrakt do 30 września 2024 roku.

Filip Sobczak